افغان‌ها اجازه ورود به تبریز برای تشویق تیم ملی خود در فینال جام آسیا را ندارند؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شهر تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی ایران است و جای که قرار است عصر امروز شنبه 22 ژوئن بازی فینال جام قهرمانی آسیا میان افغانستان و ژاپن (جاپان) برگزار شود. ورود افغان‌ها به این شهر ممنوع است.

براساس منابع خبری، برخی از شهرهای ایران برای ورود، تردد و اسکان افغان‌ها ممنوع اند که شهر تبریز نیز یکی از این شهرهاست.

افغان‌ها از دو روز به این طرف یک حرکت مدنی را تحت نام «میریم تبریز» در شبکه‌های اجتماعی راه اندازی کرده و از دولت ایران خواسته اند که حداقل برای یک روز به افغان‌ها اجازه ورود به شهر تبریز را بدهند تا تیم ملی فوتسال کشورشان را در بازی فینال جام قهرمانی آسیا تشویق کنند.

بهروز مهدوی، ولسوال (فرماندار) ولسوالی (شهرستان) تبریز ایران به خبرگزاری فارس گفته است: «هرکسی که به صورت قانونی وارد ایران شده باشد، می‌تواند به استان آذربایجان شرقی هم سفر کند. هواداران تیم ملی فوتسال افغانستان نیز می‌توانند با حضور در تبریز به تشویق تیم ملی خود بپردازند و هیچ ممنوعیتی برای این موضوع وجود ندارد».

سفارت افغانستان در ایران نیز اعلام کرده است که با درنظرداشت ممنوع بودن حضور افغان‌ها در شهر تبریز، اما تدابیری را روی دست گرفته تا افغان‌ها در این شهر برای تشویق تیم خود بروند.

قرار است بازی فینال رقابت‌های جام قهرمانی فوتسال آسیا امروز شنبه میان تیم‌های افغانستان و ژاپن برگزار شود.

محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان نیز دستور داده تا یک هیئت ویژه دولتی برای تشویق تیم ملی این کشور وارد شهر تبریز ایران شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید