همسر نازنین زاغری روبروی سفارت ایران در لندن اعتصاب غذا کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ریچارد رتکلیف، همسر نازنین زاغری رتکلیف، روبروی سفارت ایران در لندن به منظور همراهی با همسرش اعتصاب غذا کرد. سفیر ایران در لندن نیز از مسدود شدن پیاده‌رو جلوی سفارت این کشور توسط معترضان خبر داد.

حمید بعیدی‌نژاد، سفیر ایران در لندن، یکشنبه 26 خرداد 1398 (16ژوئن 2019) با ارسال توئیت هایی، درباره این موضوع، بدون اشاره به هویت معترضان و دلیل حضور آنها نوشت: «علی‌رغم هشدارهای متعدد به پلیس و وزارت امور خارجه انگلیس، چند نفر با مسدود کردن مسیر، دیروز و دیشب را جلوی سفارت سپری کردند. امروز علاوه بر افراد، رسانه‌ها برای تهیه گزارش جلوی سفارت اجتماع کرده‌اند. کماکان پیاده روی جلوی سفارت مسدود است و امکان تردد دیپلمات‌ها وجود ندارد.»

وی همچنین در توئیتی دیگر عنوان کرد: «حریم سفارت باید مصون از هر گونه مانع باشد. حضور معترضین و دوربین‌های رسانه در جلوی تنها درب ورودی سفارت با فقط چند متر عرض، امنیت رفت و آمد پیاده دیپلمات‌ها به هنگام ورود به ساختمان را به خطر می‌اندازد. اعتراض مدنی حق شهروندی است، ولی باید در خارج از حریم سفارت تحت نظارت پلیس انجام گیرد.»

بعیدی نژاد، همچنین بامداد امروز در صفحه توئیترش با انتشار تصویری نوشت: «تعداد اندکی معترض روز شنبه به مسدود کردن تنها در ورودی سفارت ایران در لندن ادامه داده و مانع از ورود دیپلمات‌های ایرانی به ساختمان سفارت شدند.»

اگرچه سفیر ایران در لندن، هویت و دلیل تجمع معترضان را بیان نکرد ولی ریچارد رتکلیف، همسر نازنین زاغری رتکلیف، شهروند ایرانی-‌بریتانیایی که در سال 1395 پس از بازداشت در ایران تاکنون زندانی است، به رسانه ها اعلام کرده‌ که در اعتراض به ادامه بازداشت همسرش، روبروی سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن، اعتصاب غذا کرده است.

او روز گذشته اعلام کرد که همسرش، نازنین زاغری همزمان با پنجمین سال تولد دخترشان اعتصاب غذا کرده تا از این راه به ادامه حبسش اعتراض کند.

ریچارد رتکلیف روز شنبه در گفت و گو با خبرگزاری آسوشیتدپرس در مقابل سفارت ایران در لندن، اعلام کرد که این چندمین بار است که همسرش اعتصاب غذا کرده و او مطابق قولی که به نازنین زاغری داده این بار او را همراهی می کند و مقابل سفارت ایران در لندن اعتصاب غذا کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size