روحانی: امروز شرایط اقتصادی ایران بسیار خوب است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران چهارشنبه 12 ژوئن گفت که امروز شرایط اقتصادی کشور بسیار خوب است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، روحانی در جلسه هیئت دولت با «خوب» توصیف کردن شرایط عمومی کشور، گفت: «ملت ایران بدانند که فشار آمریکا علیه کشورمان به اوج رسیده و عملا ظرفیت آن رو به پایان است و از این به بعد این تحریم‌ها و فشار، ظرفیت خود را از دست داده و تخلیه خواهد شد».

این سخنان روحانی در حالی مطرح می‌شود که آمارهای رسمی هم از رشد منفی اقتصاد ایران حکایت دارد. گزارش‌ها هم از وضعیت بد معیشتی مردم حکایت دارد که با کاهش شدید ارزش ریال ایرانی، فشارها بیشتر هم شده است.

روحانی درباره تحریم‌های آمریکا افزود: «اینگونه فشارهای آمریکا در تاریخ بی‌سابقه است و حتی با فشارهایی که از طریق سازمان ملل و تحت فصل هفتم منشور این سازمان علیه کشورها اعمال شده، قابل مقایسه نیست».

اشاره روحانی به تحریم‌های شدید اقتصادی است که ایالات متحده پس از خروج از توافق هسته‌ای (برجام) علیه ایران اعمال کرده است. بسیاری از بخش‌های اقتصادی ایران از جمله نفت، پتروشیمی، حمل و نقل و بانکداری ایران ازسوی آمریکا تحریم شده است. ایالات متحده می‌گوید قصد دارد صادرات نفت ایران را به صفر برساند.

شرایط بسیار خوبی داریم

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: «برغم همه این فشارها و آنچه بدخواهان تبلیغ می‌کنند، از شرایط بسیار خوبی برخورداریم و البته این بدان معنا نیست که سختی وجود ندارد و همه مشکلات برطرف شده است».

او تحریم‌های ایران را به «تروریسم اقتصادی» توصیف کرد و افزود: «بی‌تردید کاری که آمریکا علیه ملت ایران انجام داده از نمونه‌های بارز تروریسم اقتصادی است و این در تاریخ به عنوان جلادانی که علیه ملت ایران تلاش می‌کنند، ثبت می‌شود، اما در عین حال و برغم همه فشارها، ملت ایران به خوبی ایستادگی و مقاومت کردند».

او ادامه داد: «امروز مردم ایران نسبت به 6 ماه و یکسال گذشته آرامش بیشتری دارند و نسبت به آینده کشور خود امیدوارتر هستند و امروز مسئولین کشور نیز دیدگاه و نظر متحد و واحدی دارند و راه کلام و نظرات مسئولین رده بالا و همه مردم و فرهیختگان جامعه یکسان و واحد شده است».

روحانی با بیان این‌که «امروز همه به خوبی می‌دانند که مقصر اصلی همه مشکلات آمریکا است» گفت: «امروز هیچ‌کس نمی‌تواند نسبت به راه دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران ایراد بگیرد. آهنگ شرایط اقتصادی کشور به سمت مطلوب پیش می‌رود و بازار بورس و ارز نسبت به ماه‌های اخیر به مراتب شرایط بهتری پیدا کرده است و به فضل الهی در بازار مسکن نیز تا پایان سال شرایط بهتری خواهیم داشت، چنانچه همه وزارتخانه‌های مربوطه وارد صحنه شوند می‌توان شرایط مسکن را بهبود بخشید».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size