ویدیو.. انفجار در سکوی نفتی فاز 9 پارس جنوبی در نزدیکی قطر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری‌های ایران گزارش می‌دهند که سکوی نفتی نایین در عسلویه که متعلق به فازهای 6،7و8 پارس جنوبی است، دچار انفجار و حریق شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، این سکو متعلق به شرکت نفت‌وگاز پارس است که در 92 کیلومتری عسلویه و در حوالی مرز با قطر در آب‌های خلیج فارس قرار دارد.

Advertisement

خبرگزاری ایلنا گزارش داده است آن‌چه روی داد انفجار گاز بود. خبرگزاری دولتی ایران (ایرنا) هم به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: « گرمای زیاد باعث انفجار یکی از ژنراتورهای این سکو و بروز آتش سوزی شد که آتش با تلاش آتش نشانان خاموش شد و این حادثه خوشبختانه تلفاتی در پی نداشت».

خبرگزاری دولتی ایران (ایرنا)اعلام کرد که این حادثه مهار شده است. خبرگزاری‌های دیگر نوشته‌اند که «چندین کشتی آتشخوار به منطقه اعزام شده است. مدیران ارشد آتش نشانی منطقه عسلویه هم با بالگرد به محل حادثه رفته‌اند».

یک هفته پیش هم رسانه‌های ایران از اتش‌سوزی در بندر رجایی شهر خبر داده بودند که در نتیجه آن یک نفر کشته شد.

خبرگزاری ایسنا در این باره نوشته بود: « یک دستگاه ریچ استاکر (یکی از ماشین های صنعتی مخصوص حمل کانتینر) فرسوده در اراضی تحت مدیریت منطقه آزاد قشم دچار سانحه آتش سوزی شد که به دلیل همجواری آن با بشکه‌های روغن پایه و قیر، دامنه حریق افرایش یافت و به دلیل مشتعل شدن قیر، حجم زیادی دود از این اراضی به هوا برخاست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید