علیرضا شیرمحمدی زندانی سیاسی ایرانی در زندان فشاویه کشته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

برخی رسانه‌های ایران و صفحات شبکه‌های اجتماعی، از کشته شدن علیرضا شیرمحمدی زندانی سیاسی محبوس در زندان فشاویه تهران خبر می‌دهند.

این رسانه‌ها به نقل از کمپین دفاع از آزادی سیاسی و مدنی گزارش داده‌اند که شیرمحمدی به دست دو زندانی که به اتهام‌های مواد مخدر و قتل عمد در زندان به سر می‌بردند، کشته شد.

بنا بر این گزارش در تیپ یک اندرزگاه یازده زندان فشافویه، آقای شیرمحمدی توسط دو زندانی به نام‌های «خلیل زاده»، متهم به حمل و نگه‌داری مواد مخدر و «شجاع زاده»، متهم به قتل عمد و محکوم به اعدام، با چاقو از ناحیه شکم و شاهرگ به‌شدت زخمی شده و در راه انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد.

شیرمحمدی 15 ژوئیه 2018 توسط نیروهای امنیتی ایران بازداشت و پس از ان قاضی صلواتی رئیس شعبه 15 دادگاه انقلاب او را به اتهام‌های «توهین به مقدسات»، «توهین به بنیان‌گذار جمهوری اسلام»، «توهین به رهبر انقلاب» و «تبلیغ علیه نظام»، به 8 سال زندان محکوم کرد.

اعتصاب غذا

شیرمحمدی به همراه به برزان محمدی شهروند 41 ساله اهل سروآباد کردستان در اعتراض به وضعیت نامناسب نگهداری در این زندان و درخواست انتقال به زندان اوین از روز14 مارس گذشته دست به اعتصاب غذا زده بودند.

این دو زندانی سیاسی در یادداشتی دلیل اعتصاب غذای خود را نبود امکانات و نداشتن امنیت جانی عنوان کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید