رئیس جمعیت هلال‌احمر ایران: سیل در ایران 40هزار میلیارد تومان خسارت زد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رئیس جمعیت هلال‌احمر ایران، از خسارت 40 هزار میلیارد تومانی سیل اخیر در این کشور خبر داد، این سیل به مزارع، راه‌های مواصلاتی و خانه‌های سیل‌زدگان آسیب زد.

بر اساس گزارش خبرگزاری تسنیم، سه‌شنبه 21 خرداد 1398 (11 ژوئن 2019)، علی‌اصغر پیوندی با ارائه گزارشی درباره سیل اخیر گفت: «امسال باران تبدیل به سیل شد و خسارات بسیاری به استان‌های خوزستان، گلستان، فارس و لرستان وارد کرد».

او آمار تلفات جانی در این حادثه را پایین دانست و کشته شدن تنها 87 نفر در سیل را حاکی از امدادرسانی بسیار خوب و ورود به ‌موقع دستگاه‌ها و ارگان‌های مرتبط عنوان کرد.

پیوندی از انتقال 680 هزار نفر انسان درگیر سیل اخیر با امداد زمینی و هوایی به اماکن امن خبر داد.

رئیس جمعیت هلال‌احمر ایران تیم درمان اضطراری این کشور را پس از کشور ژاپن دومین تیم درمان موفق میان سایر کشورها دانست.

این در حالی است که رسانه‌های ایران گزارش‌های میدانی درباره اعتراض سیل‌زدگان به عدم امدادرسانی مناسب منتشر کردند و یک شهروند خوزستانی نیز در پی اعتراض به عدم امدادرسانی به سیل‌زدگان بازداشت شد.

پیوندی از کمک 183 میلیارد تومانی مردم که به ‌صورت نقدی پرداخت شده و 100 میلیارد تومان اجناس غیرنقدی که به جمعیت هلال‌احمر تحویل داده شد، خبر داد.

وی میزان خسارت سیل به مزارع، راه‌های مواصلاتی و خانه‌های سیل‌زدگان را 40 هزار میلیارد تومان اعلام کرد.

در هفتهٔ اول فروردین 1398، سازمان‌ هواشناسی ایران خبر از ورود سامانهٔ بارشی متراکم در جنوب و غرب این کشور داد. این سامانه بارشی در 5 فروردین‌ماه، موجب ایجاد سیلاب و خسارت‌های جانی و مالی در 25 استان ایران شد. این سیلاب‌ها در روز نخست، حداقل 19 کشته در استان‌های مختلف ایران بر جای گذاشت.

موج دوم بارش‌ها در 11 فروردین 1398 آغاز شد و شهرهای غربی و جنوبی کشور را دربرگرفت. پس از این بارش‌ها، هشدار سیل و آماده‌باش در 23 استان ایران اعلام شد.

در نتیجه این سیل 150 خودرو در شیراز دچار خسارت شد، در مازندران 10 تا 15 منطقه رانش زمین در مسیر جاده به روستا اتفاق افتاد. در خوزستان نیم میلیون آواره بر جای گذاشت و منجر به تخلیه 270 روستا و آبگرفتگی 114 روستا شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید