اجتناب تلوزیون ایران از پخش آگهی یک فیلم بخاطر نام‌اش

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

تلوزیون ایران از پخش آگهی تبلیغاتی یک فیلم سینمایی که نام آن، «ما همه با هم هستیم» و به یکی از شعارهایی که در اعتراضات 88 سر داده می شد، کاملا شبیه است، اجتناب کرد.

در حالی که ابراهیم داروغه‌زاده، معاون نظارت و ارزشیابی رییس سازمان سینمایی ایران برای جلوگیری از تبلیغ فیلم‌های سینمایی ایرانی در شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان خارج از این کشور، از پخش تیزرهای فیلم‌های دارای پروانه نمایش از صداوسیما خبر داده بود، اما آگهی تبلیغاتی یک فیلم سینمایی که نامش شباهت زیادی با شعارهایی دارد که در تجمعات 88 توسط معترضان به نتیجه انتخابات داده می شد، بدون هیچ دلیل مشخصی از پخش بازماند. غلامرضا فرجی، مسئول پخش فیلم سینمایی «ما همه با هم هستیم»، سه شنبه 21 خرداد 1398 (11 ژوئن 2019) از عدم پخش آگهی تبلیغاتی تلوزیونی برای این فیلم خبر داد، در حالی که این فیلم از 15 خردادماه روی پرده رفته اما هنوز مجوز پخش تبلیغات تلوزیونی آن توسط صداوسیما صادر نشده است.

او افزود: «این در حالی است که فیلم به طور کامل توسط شورای بازرگانی سیما بازبینی شده و تیزر هم به آن‌ها ارائه شده است. قرار بود نسبت به پخش آن اقدام کنند، اما تاکنون دستوری صادر نشده است».

فرجی درباره علت تأخیر در شروع تبلیغات این فیلم نیز به خبرگزاری ایسنا اظهار کرد: «پاسخ این سوال را باید از بخش بازرگانی سیما پرسید زیرا تا الان فیلم‌های دیگری که نمایش آن‌ها همزمان با «ما همه با هم هستیم» آغاز شده، آگهی‌های‌شان از شبکه‌های تلوزیونی پخش شده است. ما انتظار داشتیم آن‌ها همراهی بیشتری ما داشته باشند زیرا تنها محل تبلیغات ما از همین مسیر است و با توجه به تعهداتی که به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بازرگانی سیما داریم تا تبلیغات فیلم‌ها از ماهواره‌ها و شبکه‌های خارجی پخش نشود، توقع همراهی بیشتری داشتیم».

گفتنی است، با اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایران در سال 1388 که به انتخاب مجدد محمود احمدی‌نژاد منجر شد تعداد زیادی از رای دهندگان که حامی میرحیسن موسوی بودند، به نتیجه اعلام شده اعتراض کردند. آنها اعتقاد داشتند که انتخابات با تقلب همراه شده است. در این تظاهرات‌ عموماً شعارهای داده شد که حول فاصله گرفتن از اصول مردمسالاری و نزدیک شدن به دیکتاتوری بودند، «نترسید، نلرزید، ما همه با هم هستیم» یکی از شعارهایی بود که در جریان همین رویداد توسط معترضان بسیار به کار رفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید