اندیشکده آمریکایی: رفتارهای ایران را نمی‌توان با مذاکرات تغییر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مرکز مطالعات شورای سیاست خارجی ایالات متحده آمریکا با انتشار گزارشی درباره ایران، بر این نکته تاکید کرد که تغییر رفتارهای ایران از طریق مذاکرات، خیالبافی است، خواستار اقدامات جدی‌تر در قبال تهران شد.

در این گزارش از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا خواسته شده که وقت خود را با گفتگو با ایران هدر ندهد، زیرا که رفتارهای ایران با مذاکرات تغییر نمی‌کند.

گزارش مرکز مطالعات شورای سیاست خارجی ایالات متحده آمریکا تاکید کرد که دو دولت سابق آمریکا، یعنی دولت‌های جرج بوش و باراک اوباما، علیرغم مذاکره با ایران نتوانستند هیچ تغییری در رفتار این کشور به وجود بیاورند.

براساس این گزارش، آمریکا به شکل بیهوده‌ای تلاش می‌کند در کشوری که تحت حکومت تندورهاست، چهره‌های اعتدال‌گرایی پیدا کند و اختیارات رئیس‌جمهوری ایران در بند اختیارات رهبر ایران است و حاکم واقعی ایران رهبر این کشور است.

مرکز مطالعات شورای سیاست خارجی ایالات متحده آمریکا ایران نه تنها یک کشور غیر دموکراتیک توصیف کرد، بلکه ایران را کشوری تهاجمی و توسعه‌طلب با اهداف انقلابی دانست که خواستار بسط و تحمیل ایدئولوژی دینی خود در منطقه و خارج از آن است.

این گزارش اقدامات شرورانه ایران را آیینه تمام نمای ذات نظام سیاسی حاکم بر این کشور خواند و بر ضرورت سرنگونی این رژیم با هدف ایجاد تغییرات مطلوب تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید