آمریکا یک شرکت‌ پتروشیمی ایرانی را به منظور قطع کمک به سپاه پاسداران تحریم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت امور خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا روز جمعه 7 ژوئن 2019 اعلام کرد که بزرگترین شرکت پتروشیمی ایران و شبکه گسترده‌ای از نمایندگانش را به فهرست تحریم‌ها افزوده است.

براساس بیانیه‌ای که وزارت امور خزانه‌داری آمریکا در این باره صادر کرد، « شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس» به دلیل حمایت مالی از قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء، متعلق به سپاه پاسداران ایران تحریم شد.

بر همین اساس 39 شرکت دیگر در داخل و خارج از ایران که نمایندگی فروش محصولات این شرکت را بر عهده داشته و یا با آن در ارتباط بودند نیز تحریم شدند.

شرکت «صنایع پتروشیمی خلیج فارس» و شرکت‌های زیرمجموعه‌اش 40 درصد محصولات پتروشیمی ایران را تولید می‌کنند و 50 درصد صادرات این حوزه را در اختیار دارند.

خبرگزاری رویترز به نقل از ستوین منوچین، وزیر امور خزانه‌داری آمریکا، گزارش کرد: «با مورد هدف قرار دادن این شبکه، قصد داریم تامین مالی عناصر اساسی حوزه پتروشیمی را که به سپاه پاسداران کمک مالی می‌کنند، قطع کنیم.»

بخش پتروشیمی پس از نفت دومین بخش پردرآمد ایران را تشکیل می‌دهد و تا کنون مورد تحریم قرار نگرفته بود. تحریم «شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس» نشان می‌دهد که آمریکا روند تحریم ایران را با جدیت ادامه می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید