مراسم تدفین قاسم غریفی هنرمند و مترجم عرب اهوازی برگزار شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مراسم تدفین پیکر قاسم غریفی، هنرمند و مترجم عرب اهوازی که دو روز پیش در تهران درگذشت، صبح روز دوشنبه برگزار شد.

بر اساس گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پیکر قاسم غریفی، مترجم آثار و کتاب‌های ادبیات نمایشی جهان، صبح امروز دوشنبه 3 ژوئن (13 خرداد 1398) طی مراسمی تشییع و در قطعه هنرمندان بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

اعظم کیان‌افراز، ناشر آثار این مترجم در این باره به ایسنا گفت: «ایشان سه سال پیش در حال کار روی ترجمه آخرشان بودند که دچار ضایعه مغزی شدند و بعد از آن هم در بستر بیماری بودند. این اواخر به علت عفونت ریه در بیمارستان پیامبر اکرم بستری بودند که متأسفانه عصر روز شنبه، 11 خردادماه از دنیا رفتند.»

کیان‌افراز اعلام کرد که مراسم ترحیم، روز سه‌شنبه (14 خرداد) از ساعت 6 تا 7:30 بعدازظهر در مسجد ولیعصر تهران برگزار می‌شود.

غریفی متولد سال 1330 در محمره (خرمشهر) و دارای مدرک کارشناسی هنر بود. او از 20 سالگی کار ترجمه را با دو زبان انگلیسی و عربی آغاز کرد و ترجمه‌هایش از نمایشنامه‌های «عشق» در سال 1361 و «تراژدی مرد شیرخرما فروش فقیر» در سال 1362 با کارگردانی خودش در مجموعه تئاتر شهر اجرا شدند.

از آثار غریفی می‌توان به «شمس و قمر: نمایشنامه آفتاب و مهتاب»، «الکترا»، «آموزش تئاتر به زبان ساده» نوشته ریک دی روشرژ، «عشق و دو نمایشنامه دیگر» از نویسنده برجسته مصری توفیق الحکیم و «تراژدی مرد شیره خرمافروش فقیر» از سعدالله ونوس اشاره کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید