رئیس دادگستری استان فارس: کیفرخواست متهم پرونده قتل امام جمعه کازرون صادر شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

رئیس کل دادگستری استان فارس اعلام کرد که کیفرخواست متهم پرونده امام جمعه کازرون صادر و ادامه روند قضایی پرونده نیز در حال انجام است.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، یکشنبه (2 ژوئن 2019)، کاظم موسوی در حاشیه مراسم خاکسپاری امام جمعه شهرستان کازرون که به تازگی به قتل رسید، گفت: «تحقیقات این پرونده در زمان فوق العاده‌ای در دادسرای کازرون انجام و کیفرخواست این پرونده در روز شنبه صادر شد».

وی تصریح کرد: «ادامه روند قضایی پرونده نیز در سریع‌ترین زمان ممکن انجام خواهد شد».

گفتنی است، سحرگاه چهارشنبه 8 خرداد، محمد خرسند، امام جمعه کازرون بعد از بازگشت از مراسم احیای شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان، در مقابل منزلش، توسط فردی حدودا 40 ساله به نام حمید درخشنده با چاقو مضروب شد و در بیمارستان درگذشت.

استاد حوزه علمیه شهرستان کازرون درباره انگیزه این قتل به خبرگزاری فارس گفت: گفت: قاتل در یک سالی که در کازرون نبود با گروه‌های ضاله در طالقان ارتباط پیدا کرده بود. پلیس هنوز این انگیزه را تایید نکرده است و در برابر آن سکوت کرده است.

علی سهراب‌پور در ادامه توضیح داد: قاتل امام جمعه هیچ‌گونه مشکل روحی و روانی و اعتیاد به مواد مخدر نداشته و آنچه در این‌باره به وی نسبت داده می‌شود دروغ است.

وی افزود: «این فرد با تعریف از علما و روحانیون می‌گفت ای کاش مردم متوجه می‌شدند روحانیون خوب هستند و همواره این حرف را تکرار می‌کرد و در بین حرف‌هایش مواردی هم می‌گفت که تذکر می‌دادم و او را نصیحت می‌کردم».

سهراب‌پور، نسبت دادن این اقدام قاتل را به حوادث گذشته کازرون و ارتقاء سیاسی شهرستان تکذیب کرد و از قصد مهاجرت به خارج او قبل از ارتکاب جرم خبر داد.

وی با اشاره به اینکه قاتل چند روزی با لباس عربی، شال سبز روی سر، نقاب و سوار بر اسب در سطح شهر رفت و آمد داشته است، گفت: «وی در روزهای اخیر (شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان)، منبری را در میدان شهدا تعبیه کرده بود و با مراجعه مکرر به امام جمعه کازرون از وی می‌خواهد تا آن شب را، در میدان شهدا سخنرانی کند».

ماه گذشته نیز یک طلبه 46 ساله به نام «مصطفی قاسمی» به ضرب گلوله، مقابل حوزه علمیه این شهر به قتل رسید. پلیس ایران بدون نام بردن از شخص خاص اعلام کرد که قاتل این طلبه طی درگیری مسلحانه با ماموران نیروی انتظامی کشته شد. صداوسیمای ایران با اشاره به اعترافات فردی به نام بهروز حاجیلو در صفحه اینستاگرامش، او را به عنوان عامل این قتل معرفی کرد. برخی افراد که خود را به عنوان دوستان نزدیک حاجیلو معرفی کرده بودند با انتشار ویدیوهایی در فضای مجازی، انگیزه ارتکاب قتل را دعوت از زنان برای ازدواج با نیروهای حشدالشعبی توسط این طلبه اعلام کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید