.
.
.

فرمانده انتظامی کردستان: 3 مسلح مامور اسرائیل در راهپیمایی روزقدس دستگیر شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فرمانده انتظامی استان کردستان ایران مدعی شد «سه مهاجم مسلح» که به گفته او از سوی اسرائیل قصد حمله به حاضران در راهپیمایی روز قدس را داشتند، دستگیر شدند.

علی آزادی، جمعه 31 می 2019 (10 خرداد 1398)، در این باره به خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران که گزارشی مبنی بر ورود یک «گروه تروریستی که قصد اقدامات خرابکارانه و تروریستی در راهپیمایی روز قدس را داشتند»، دریافت کرد.

او افزود: «بلافاصله موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت، اقدامات اطلاعاتی انجام شد و با اشراف کامل اطلاعاتی در یک عملیات غافلگیرانه و برق‌آسای پلیسی سه نفر از اعضای اصلی این گروهک تروریستی قبل از اینکه دست به اقدامی بزنند، دستگیر شدند.»

فرمانده انتظامی کردستان، تجهیزات این افراد را سه قبضه اسلحه و 13 تیغه خشاب و 390 فشنگ جنگی عنوان کرد.

آزادی همچنین ادعا کرد که این گروه از طرف کشور اسرائیل ماموریت داشتند تا در راهپیمایی روز قدس در شهر سنندج، دست به اقدامات خرابکارانه بزنند.

راهپیمایی روز قدس، از یک سال پس از انقلاب ایران، در آخرین جمعه ماه رمضان، تحت شعار «حمایت از مردم فلسطین» در ایران و برخی هواداران جمهوری اسلامی در کشورهای دیگر برگزار می‌شود. این روز به‌طور یک‌جانبه تنها از سوی نظام در ایران به برگزار می‌شود.

راهپیمایی دولتی روز قدس روزی رسمی در تقویم جمهوری اسلامی ایران است و یکی از شعارهای ثابت که در این روز توسط راهپیمایان با حمایت حکومت سر داده می شود، «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» است.

این در حالی است که محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، مدتی پیش گفت که در ایران هیچکس دنبال نابودی اسرائیل نیست.

فرمانده انتظامی استان کردستان ایران جزئیات بیشتری در «سه مهاجم مسلح مامور اسرائیل» ارایه نکرد.

شرایط در ایران به‌گونه‌ای است که هیچ منبع مستقلی نمی‌تواند صحت و سقم اظهارات مقام‌های ایرانی به ویژه در زمینه اتهامات امنیتی یا سیاسی را تایید و یا تکذیب کند.