.
.
.

تهران: سخنان بولتون درباره نقش ایران در حمله به کشتی‌ها در آب‌های امارات مضحک است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:


تهران سخنان جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا مبنی بر دست داشتن ایران در حمله به چهار کشتی در آب‌های اقتصادی امارات را رد کرد و آن را مضحک خواند.
به گزارش خبرگزاری‌های ایران، عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه این کشور گفت که ادعای بولنون «ناشی از برنامه‌های ذهنی و سیاست‌های مخرب» تیم ضد ایرانی است.

موسوی افزود: «اما آقای بولتون و سایر جنگ طلبان و آشوب طلبان باید بدانند که صبر راهبردی، هوشیاری بالا و آمادگی کامل دفاعی جمهوری اسلامی ایران که برخاسته از اراده ملتی بزرگ و مقاوم است، مانع تحقق خواسته های شوم آنها برای برای ایجاد هرج و مرج در منطقه خواهد شد».

مشاور امنیت ملی آمریکا صبح چهارشنبه گفته بود: «شبه حتمی است که ایران عامل حمله به کشتی‌ها در آب‌های امارات است». او ادامه داد: «پر واضح است که حمله به نفت‌کش‌ها روبروی سواحل امارات به وسیله مین‌های دریایی کارگذاشته شده توسط ایران صورت گرفته است».

بولتون همچنین گفت که ایالات متحده در حال مشورت با متحدان برای واکنش به فعالیت‌های ایران و گروه‌های نیابتی‌اش در خلیج است.

شایان ذکر است که وزارت امور خارجه و همکاری‌های بین‌الملل امارات یکشنبه 12 مه اعلام کرده بود چهار کشتی تجاری غیرنظامی از چند ملیت، در نزدیکی آب‌های منطقه‌ای کشور در سواحل شرقی در نزدیکی امارت فجیره «در معرض عملیات خرابکارانه» قرار گرفت.

وزارت امور خارجه امارات در بیانیه خود تاکید کرد که «طرف‌های ذی‌ربط تمام اقدامات لازم را اتخاذ کرده و تحقیق درباره شرایط وقوع حادثه را با همکاری طرف‌های محلی و بین‌المللی آغاز کرده‌اند».