.
.
.

قتل امام جمعه کازرون به ضرب چاقو.. متهم دستگیر شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سرهنگ کاووس محمدی معاون اجتماعی فرمانده نیروی انتظامی استان فارس صبح چهارشنبه 29 مه از کشته شدن محمد خرسند امام جمعه کازرون به ضرب چاقو خبر داد.

ساعاتی بعد رسانه‌ها از دستگیری متهم به قتل محمد خرسند خبر دادند و ویدیویی از عملیات دستگیری نیز منتشر شد.

قاضی آسیایی دادستان شیراز در این باره گفت: «ومتهم در تحقیقات اولیه انجام شده صراحتاً به ارتکاب قتل اقرار کرده است. مطابق تحقیقات و بازجویی‌های صورت گرفته هیچگونه اختلافات شخصی بین متهم و امام جمعه کازرون وجود نداشته و تحقیقات جهت مشخص شدن انگیزه قطعی ارتکاب قتل در حال انجام است».

پیش از این سرهنگ کاووس محمدی معاون اجتماعی فرمانده نیروی انتظامی استان فارسبه گزارش خبرگزاری فارس گفته بود: «حجت‌الاسلام محمد خرسند ساعتی پیش توسط فردی درب منزل خود با ضربات چاقو مورد حمله قرار گرفت و به بیمارستان منتقل شد، اما متاسفانه به دلیل عمق جراحت در ناحیه شکم، در بیمارستان کازرون جان سپرد».

او ادامه داد که امام جمعه کازرون هنگام بازگشت از مراسم احیای شب قدر حدود ساعت سه و نیم بامداد، مورد حمله قرار گرفت.

او همچنین از شناسایی ضارب خبر اد و گفت: «ماموران در تلاش هستند او را دستگیر کنند».

این خبر را داریوش دهقان فرماندار کازرون هم تایید کرد و گفت: «ضارب شناسایی شده است و تلاش‌ها برای دستگیری وی ادامه دارد».

هیچ کدام از مقام‌های سیاسی و امنیتی استان فارس درباره هویت ضارب و انگیزه او سخنی به میان نیاورده‌اند.

حساسیت شهر کازرون به اعتراضات سال گذشته مردم این کشور به تقسیمات کشوری باز می‌گردد؛ اعتراضاتی که به خشونت کشیده شد و طی آن تعدادی کشته و زخمی شدند و به تعدادی از ساختمان‌های دولتی و بانک‌ها خسارت وارد آمد.

محمد خرسند از مخالفان طرح تقسیمات کشوری در شهر بود و در این زمینه با مسئولان دولتی و همچنین نماینده این شهر در مجلس شورای اسلامی اختلاف نظر داشت.