.
.
.

همسر دوم محمد علی نجفی شهردار اسبق تهران به ضرب گلوله کشته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

میترا استاد همسر دوم محمد علی نجفی شهردار اسبق تهران سه‌شنبه 28 مه به ضرب گلوله کشته شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، این خبر را شهریاری سرپرست دادسرای امور تهران اعلام کرد.

برپایه این گزارش، میترا نجفی در منزل مسکونی خود در منطقه سعادت‌آباد تهران به قتل رسیده است.

شهریاری درباره آلت قتاله گفت: «این زن جوان به علت اصابت گلوله در خانه‌اش به قتل رسیده است».

پریسا صالحی خبرنگار سایت انصاف نیوز در توئینی نوشت که قرار بود امروز میترا نجفی با این سایت مصاحبه کند.

ازدواج محمد علی نجفی با همسر دومش در فضای سیاسی ایران جنجالی شد بسیاری از ناظران، این ازدواج را دلیل استعفای نجفی از شهرداری تهران دانستند.

جزئیات قتل

به گزارش رسانه‌های ایران، با حضور سرپرست دادسرای جنایی در محل، تحقیق درباره مرگ میترا استاد همسر دوم شهردار سابق تهران که با اصابت 5 گلوله به سینه جان باخته، آغاز شد.

بنا بر این گزارش‌ها، بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد عامل یا عاملان این قتل، پس از اطلاع از تنها بودن مقتول در خانه، وارد محل سکونت او در برج میترا در سعادت آباد شده و او را به قتل رساندند.

در این ارتباط تیم جنایی و تشخیص هویت تحقیق از نجفی شهردار سابق و همسایه‌ها را آغاز کرده و با بازبینی دور بین‌های مدار بسته پلیس آگاهی در جستجوی سرنخ‌هایی برای راز گشایی از این قتل که به احتمال فراوان به انگیزه انتقام صورت گرفته را آغاز کرده است.

یک مقام آگاه در ارتباط با این قتل به خبر نگار سایت الف گفت: «در حال حاضر قاضی ویژه قتل تهران به همراه تیم تشخیص هویت پلیس آگاهی در محل جنایت سرنخ های مربوط به این جنایت را جمع آوری کرده و برخی از تحقیقات نیز نشان از ردپای قاتل دارد. گزارش تکمیلی متعابقا ارسال خواهد شد».

نجفی: پرونده قتل همسرم در حال بررسی است

از سویی محمد علی نجفی درباره قتل همسرش به خبرگزاری فارس گفت: «این پرونده در حال بررسی است».

وی درباره این‌که آیا با فرد یا افرادی درگیری داشته یا به فردی مضنون است گفت: «اجازه بدهید تحقیقات انجام شود».

شهردار اسبق تهران درباره این‌که آخرین بار چه زمانی همسرش را دیده است، گفت: «من الان مشغول کاری هستم و نمی‌توانم صحبت کنم».

ازدواج جنجالی

در ماه‌های گذشته میترا استاد در واکنش به حواشی پیش آمده درباره ازدواجش با محمد علی نجفی نوشته بود: «هر فردی می‌تواند عاشق بشود و ازدواج کند؛ هر انسانی یک زندگی خصوص دارد؛ چه آقای دکتر نجفی و هر شخصیت دیگر. متاسفانه به من تهمت زدند که من زن صیغه‌ای دکتر نجفی هستم در حالی‌که من عقدنامه دارم و حتی اگر صیغه هم باشد هیچ مشکلی نداشت. تقریبا چند ماه پیش یک کلیپ در خارج از کشور ساخته شد که صداهای من را تقطیع کرده‌اند و بریده بریده به هم وصل کرده‌اند تا مرا تخریب کنند. آقای دکترنجفی از من خیلی محترمانه خواستگاری کردند و ما اردیبهشت۹۷ با هم ازدواج کردیم. متاسفانه بر اساس عکس زناشویی ما گفته‌اند چون رابطه نامشروع داشته با او ازدواج کرده است. تهمت زننده‌ها را به خدا واگذار می‌کنیم».

محمدعلی نجفی (سیاستمدار، مدرس دانشگاه و مدیر ارشد اجرایی ایرانی است. او شهردار سابق تهران بوده و اکنون نیز به عنوان مشاور امور اقتصادی رئیس‌جمهور، عضو شورای عالی میراث فرهنگی و گردشگری و عضو شورای سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی فعالیت می‌کند.

نجفی دانش‌آموخته کارشناسی ریاضی از دانشگاه صنعتی شریف و کارشناسی ارشد ریاضی از مؤسسه فناوری ماساچوست است. وی فعالیت سیاسی خود را در سال‌های نخستین پس از انقلاب ایراندر جایگاه ریاست دانشگاه صنعتی اصفهان آغاز کرد.

پس از آن او به مدت سه سال وزیر علوم شد و در کابنیه اکبر هاشمی رفسنجانی، وزارت آموزش و پرورش را به مدت 8 سال عهده دار شد. نجفی از آن در کابینه محمد خاتمی، رئیس سازمان برنامه و بودجه شد. او پس از آن برای دو دوره به عضویت شورای شهر تهران انتخاب شد.

نجفی در دولت نخست حسن روحانی برای یک دوره 6 ماهه ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و برای یک دوره 5 ماهه سرپرستی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را برعهده داشت.