.
.
.

130 هزار کیلوگرم برنج تقلبی در تهران کشف شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رییس پلیس امنیت عمومی تهران، از کشف یک انبار حاوی 130 هزار کیلوگرم برنج تقلبی در انبار یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای جنوب شهر تهران خبر داد.

به گزارش رسانه‌های ایران، 20 درصد از این برنج انبار شده ایرانی و 80 درصد آن پاکستانی است.

ماه گذشته، اعضای یک باند سه نفره عرضه برنج تقلبی در شهرستان گنبدکاووس ایران شناسایی و دستگیر شدند. آنها قصد داشتند دو هزار و 230 کیلوگرم برنج تقلبی را به عنوان برنج ایرانی مرغوب روانه بازار کنند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، یکشنبه 26 می 2019، سردار علی ذوالقدری در این باره گفته است: «ماموران پلیس توانستند یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای در محدوده غرب تهران که اقدام به فروش برنج نامرغوب و تقلبی به شهروندان می کرد را شناسایی کنند».

طی ماه‌های اخیر، عرضه برنج‌های تقلبی در ایران که با عنوان برنج مرغوب روانه بازار می‌شوند، افزایش یافته است، هفته پیش نیز 1200 کیلوگرم برنج قاچاق با برند تقلبی که به قصد توزیع در بازار آماده شده بود، توسط پلیس پاوه کشف و عوامل آن دستگیر شدند.

رییس پلیس امنیت عمومی تهران تاکید کرد که کارشناسان سازمان تعزیرات حکومتی بر تقلبی بودن این برنج صحه گذاشتند و مالکان برنج‌های نامرغوب بازداشت و در تحقیقات انجام شده مشخص شد، در انبار مرکزی که مربوط به همین فروشگاه زنجیره‌ای است مقادیر بیشتری برنج های تقلبی وجود دارد. بلافاصله ماموران به محل اعزام و مشخص شد حدود 130 هزار کیلوگرم برنج را با عنوان برنج ایرانی، انبار کرده‌اند.

ذوالقدر اعلام کرد که این برنج تقلبی به قیمت کیلویی 28 هزار و 500 تومان به شهروندان فروخته می‌شد.

وی از پلمپ شدن محل عرضه این برنج تقلبی تا زمان تعیین تکلیف از سوی مرجع قضایی خبر داد.

طی روزهای اخیر، عرضه برنج مخلوط ایرانی و خارجی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهروند نیز خبرساز شد. رییس شورای اسلامی شهر تهران، بر لزوم آزمایش این برنج تاکید کرد.

مدیرعامل شرکت شهروند، هفته گذشته، از فروش 115 تن از برنج تقلبی تشخیص شده توسط تعزیرات، پیش از جمع آوری آن از سطح فروشگاه‌ها، طی هشت ساعت به قیمت هر کیلو 10 هزار تومان خبر داد.