.
.
.

ظریف به سی‌ان‌ان: بالا گرفتن تنش‌ها پیامدهای دردناک در پی دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران روز سه‌شنبه 21 می 2019 هشدار داد که بالا گرفتن تنش‌ها میان تهران و واشنگتن برای همگان «پیامدهای دردناک» در پی خواهد داشت.

ظریف در گفتگو با شبکه‌ سی‌ان‌ان گفت: «اگر تنشی علیه ایران بالا بگیرد، پیامدهای دردناکی برای همگان در پی خواهد بود. این یک موضوع کاملا جدی است.»

او در این گفتگو تاکید کرد که بالا گرفتن تنش‌ها به نفع ایران نیست و از این رو ایران به شدت نگران است و ایران شروع کننده تنش نخواهد بود اما از خود دفاع خواهد کرد.

وزیر امور خارجه ایران با اشاره به حضور نظامی آمریکا در خلیج عربی توضیح داد: «وجود این همه امکانات نظامی در دریای کوچکی (خلیج) خود عامل بروز حوادث است و خصوصا با وجود افرادی که برای رخ دادن این حوادث می‌کوشند.»

ظریف گفت: «باید به شدت محتاط بود. باور داریم که آمریکا بازی بسیار خطرناکی را در پیش گرفته است.»

تنش‌ها میان ایران و آمریکا پس از آن رو به افزایش نهاد که آمریکابا لغو معافیت‌های نفتی، تلاش‌هایش را برای به صفر رساندن صادرات نفتی ایران آغاز کرد.

حضور بخش مهمی از ناوگان دریایی آمریکا در منطقه و حمله ایران به کشتی‌های تجاری در نزدیکی بندر الفجیره، احتمال بروز جنگ میان دو طرف را بیش از هر زمانی دیگری کرده است.

دونالد رئیس‌جمهوری آمریکا شامگاه یک‌شنبه 19 می 2019 ترامپ در صفحه توئیترش نوشت: «اگر ایران جنگ بطلبد، این رسما پایان ایران خواهد بود. به هیچ‌وجه ایالات متحده را دوباره تهدید نکنید.»