.
.
.

زنی که در روستای ابیانه برای مردم آواز خواند تحت پی‌گرد قضایی قرار گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رسانه‌های ایرانی گزارش دادند زنی که در روزهای اخیر ویدیویی از آواز خانی‌اش در جمع گردشگران در روستای ابیانه منتشر شده، تحت پی‌‎گرد قضایی قرار گرفت.

این ویدیو در روزهای اخیر در شبکه‌های اجتماعی خبر ساز شده بود.

روستای ابیانه یکی از مناطق گردشگری مشهور ایران است که در 40 کیلومتری نطنز اصفهان قرار دارد.

یوسف حسنی فرماندار شهرستان نطنز سه‌شنبه 21 مه در این باره به خبرگزاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی گفت: «عوامل تور خانوادگی گردشگری یاد شده که به خدشه دار کردن عرف اجتماعی و هویت این روستای تاریخی مبادرت کرده اند، شناسایی شده و برخورد با آنان در دستور کار دادستانی نطنز قرار گرفته است».

او با بیان این‌که دادستانی دستور توقیف این دو دستگاه اتوبوس گردشگری را صادر کرده است افزود: »همچنین مدیر این گروه و خانمی که در این بافت مذهبی در حال خوانندگی بود نیز به دادگاه احضار شدند».

او تاکید کرد: «این پرونده به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفته است».

پیش از این روح‌الله امینی امام جمعه نطنز به این ویدیو واکنش نشان داده و به خبرگزاری تسنیم گفته بود: «کدام انسان باغیرت و دین‌دار اجازه می‌دهد در هر زمانی درباره دستورات الهی حرمت‌شکنی شود حال از طرف هر کسی که می‌خواهد باشد».

امام جمعه نطنز افزوده بود: «متأسفانه در زمانی که برخی از مسئولان نظام درباره ارزش‌ها وا بدهند، افراد مفسد به عمد حرمت‌ها را در ماه مبارک رمضان می‌شکنند و وظیفه تشکیلات قضایی، اداره اطلاعات و نیروی انتظامی است که به شدت با این حرمت‌شکنی‌ها برخورد کنند».