.
.
.

جانشین فرمانده سپاه: همه ناوها مترجم فارسی دارند این یعنی اقتدار!

فدوی: ناوهایی موجود در خلیج تحت کنترل کامل نیروی دریایی ارتش و سپاه هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در ادامه تبادل تهدیدها میان آمریکا و ایران جانشین جدید فرمانده کل سپاه پاسداران مدعی شد که کشورش طی سال‌های طولانی، احاطه کاملی را در خلیج توسط نیروهایش به دست آورده و افزود «همه چیز در شمال تنگه هرمز تحت کنترل ماست»، او گفت «اکنون در همه ناوها مترجم زبان فارسی وجود دارد و این یعنی اقتدار.»

به گزارش خبرگزاری فارس، نزدیک به سپاه پاسداران «دریادار علی فدوی» جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران ایران در حاشیه مراسمی که به یاد کشته‌شدگان جنگ ایران و عراق در عملیاتی موسوم به «بیت المقدس» در جمع خبرنگاران درباره تهدیدات رئیس جمهوری آمریکا گفت: «ترامپ لااقل برود شیطنت هایی که آمریکا در طول این 40 سال علیه انقلاب اسلامی داشته را بررسی کند و ببیند چه نتیجه‌ای به دست آورده است؛ آیا می‌توانند یک نمونه به بیاورند که در آن نتیجه گرفته و پیروز شده باشند؟»

فدوی مدعی شد که «امروز کمترین تعداد ناوهای آمریکا و هم پیمانانش در خلیج وجود دارد» و افزود: «در یک زمانی 327 فروند ناو در داخل خلیج بود» و اضافه کرد «ناوهای فعلی که در خلیج وجود دارند تحت کنترل کامل نیروی دریایی ارتش و سپاه هستند و جای نگرانی نیست.»

فدوی با تاکید بر اینکه اقتدار کامل در خلیج توسط نیروهای ایران برقرار است، تصریح کرد: چند سال پیش به فکر دوستان ما رسید که همه ناو هایی که در خلیج هستند باید فارسی صحبت کنند بنابراین اکنون در همه این ناوها مترجم زبان فارسی وجود دارد و این یعنی اقتدار.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا دوشنبه 20 مه تاکید کرد چنانچه ایران تلاش کند علیه منافع ایالات متحده در خاورمیانه اقدام کند، با «نیرویی بزرگ» مواجه خواهد شد.

پاتریک شاناهان سرپرست وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) شامگاه سه‌شنبه 21 مه گفت که دولت دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده، به دنبال جنگ با ایران نیست بلکه می‌خواهد این کشور را مهار کند.

به گزارش خبرگزاری‌ها، سخنان شاناهان در جمع خبرنگاران پس از جلسه غیر علنی کنگره مطرح شد که در آن مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا گزارشی درباره تحولات مرتبط با ایران ارائه داد.

شاناهان گفت: «ما در آستانه جنگ نیستیم».

او همچنین از آن‌چه «خنثی کردن تهدیدهای ایران» نامید سخن گفت و افزود این دستاورد «در نتیجه حرکت نیروهای آمریکایی در هفته‌های اخیر حاصل شد که شامل استقرار ناوهواپیمابر و بمب‌افکن‌ها در آب‌های خلیج بود».

شاناهان با بیان این‌که «جلوی حملات علیه نیروهای آمریکایی را گرفتیم»، ادامه داد: «در این مرحله بر روی جلوگیری از ارزیابی‌های اشتباه ایران تمرکز داریم. ما خواهان تشدید تنش نیستیم».