.
.
.

حسین هدایتی به 20 سال زندان و شلاق در انظار عمومی محکوم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حسین هدایتی سرمایه‌دار خبرساز ایرانی و یکی از متهمان پرونده بانک سرمایه، در دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی به 20 سال حبس و شلاق در انظار عمومی محکوم شد.

به گزارش رسانه‌های ایرانی، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی دستگاه قضایی ایران در نشست خبری روز سه‌شنبه 21 مه گفت: « پرونده مربوط به آقای حسین هدایتی مورد رسیدگی قرار گرفت و رای صادر شد و با رای صادره از دادگاه ویژه مبارزه با جرایم اقتصادی، هدایتی فرزند علی اکبر به جرم اخلال عمده در نظام اقتصادی و پولی کشور از طریق تحصیل نامشروع به تحمل 20 سال حبس و محرومیت دائم از بکارگیری خدمات دولتی و رد مال معادل 4 هزار و 889 میلیارد و 395 میلیون ریال به نفع بانک سرمایه و تحمل 74 ضربه شلاق در انظار عمومی محکوم شد».

اتهامات حسن هدایتی، مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق نظام پولی و بانکی به‌موجب تحصیل 8 فقره تسهیلات اعطایی به‌مبلغ 5 هزار و 869 میلیارد و 396 میلیون ریال، خیانت در امانت و پولشویی است.

در ماه‌های اخیر و با تشدید بحران اقتصادی ایران، دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی با پیشنهاد صادق آملی لاریجانی رئیس پیشین قوه قضائیه ایران و موافقت علی خامنه‌ای رهبر این کشور تشکیل شد. ده‌ها پرونده برای رسیدگی به جرایم اقتصادی در این دادگاه تشکیل شده است. احکام دادگاه مگر حکم اعدام، قابل تجدید نظر نیست.

حسین هدایتی بیشتر به دلیل کمک‌های مالی کلان در اواخر دهه به تیم فوتبال پرسپولیس تهران و تأسیس باشگاه فوتبال استیل‌آذین تهران شهرت یافت.

هدایتی که در فوتبال ایران به «عابربانک» مشهور است. او پیش از ورود به فعالیت‌های اقتصادی پاسدار بود. از دارایی‌هایی که به وی نسبت داده شده‌، می‌توان به مالکیت شرکت هلدینگ استیل آذین ایرانیان، صنایع استیل آذین، شرکت خاور آذین، شرکت فجر گالوانیزه سپاهان کاشان، چندین کارخانهٔ فولادسازی و ورق، شرکت نایبند بزرگترین شرکت پرورش میگوی، سهام‌داری بانک خصوصی تات، ریاست چندین شرکت تجاری در ایران و کشورهای دیگر خاورمیانه و داشتن املاک کشاورزی و مسکونی متعدد در ایران و کشورهای دیگر اشاره کرد.