.
.
.

نماینده مجلس ایران: اخلالگران بازار رانت دارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

امیر خجسته رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی ایران دوشنبه 20 مه از وجود رانت، پشت اخلالگران بازار خبر داد و خواستار شناسایی و قطع آن شد.

اختلال قیمت در بازار و گرانی کالاها در ایران به شکل بی‌سابقه‌ای افزایش یافته است و کارشناسان اقتصادی این کشور پیش‌بینی کرده بودند؛ در سال 1398، تورم در ایران به 40 تا 50 درصد برسد. این موضوع باعث اعتراض برخی نمایندگان مجلس به عملکرد دولت در این باره شده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، امیر خجسته، اعلام کرد که دولت باید مقتدرانه در برابر اخلالگران بازار و گران فروشان بایستد و سیستم‌های نظارتی نیز وظیفه دارند با تمام قوا این موضوع را پیگیری کنند و افراد را شناسایی و با آنها برخورد کنند.

نماینده مردم همدان در مجلس با اشاره به گرانی کاغذ، افزایش قیمت ناگهانی آن از 12 هزار تومان به 52 هزار تومان را غیرقابل قبول دانست و تاکید کرد: «پشت این اخلالگران رانت وجود دارد که باید شناسایی و قطع شود. از دولت انتظار داریم ورود جدی برای مدیریت گرانی‌های بازار داشته باشد.»

وی از کمک مجلس به دولت در این زمینه سخن گفت و بیان کرد: «ما توانستیم ریگی را از هواپیما به زمین بیاوریم چگونه نمی‌توانیم اخلالگران بازار را دستگیر کنیم. فراکسیون کاملاً آماده است تا به دولت برای برخورد با اخلاگران بازار و گران فروشان کمک کند.»

گفتنی است، مرکز آمار ایران اعلام کرد، در ماه گذشته، ایران در میان شش کشور، صدرنشین تورم در دنیا شده و نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به فروردین ماه 1398 به 30.6 درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (26.9 درصد) 3.7 واحد درصد افزایش داشت.