فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ورزشکاران مدال‌آور ایرانی تجمع اعتراضی برگزار کردند

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  تعدادی از ورزشکاران ایرانی که در بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی 2018 جاکارتا مدال کسب کرده بودند مقابل وزارت ورزش تجمع اعتراضی برگزار کردند.

  بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، دوشنبه 13 مه 2019، تعدادی از ورزشکاران مدال‌آور بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی 2018 جاکارتا، مقابل وزارت ورزش و جوانان تجمع کردند. دلیل این اقدام، نگرفتن پاداش اعلام شد. این ورزشکاران، اکثراً با گرمکن و شلوارهای یک دست کاروان ورزشی جاکارتا در مقابل این وزارتخانه حاضر شدند.

  اعتراض برخی از این ورزشکاران به نحوه پرداخت پاداش‌ها و کم شدن ارزش آن است و معتقدند بر اساس گفته مسئولان قرار است که هر ورزشکار تنها نیمی از پاداش‌ها، آن هم به صورت حواله و نه سکه را دریافت کند.

  مهدی بابادی بازیکن تیم ملی والیبال نشسته، با اشاره به کسب عنوان قهرمانی، نسبت به تغییر نوع پاداش اعتراض کرد و توضیح داد: «طبق اعلام وزیر و معاون وزیر جوایز مدال آوری در این مسابقات به صورت سکه بوده است اما اخیراً صحبتی که مطرح می‌شود این است که حواله می‌دهند بر اساس پولی که حتی تأمین هزینه‌های تمریناتمان هم نمی‌شود. اگر سکه گران شده همه چیز گران شده است. ما چیزی بیشتر از حق خود نمی‌خواهیم. چرا همان زمان پاداش ما را ندادند که حالا بخواهند مبلغ آن را کم کنند.»

  وی، از مسئولان خواست با وجود شرایط سخت حاکم در ایران به آنها بی‌اعتنایی نشود.

  این ورزشکار، درباره پاسخگویی مسئولان به حضور آنها گفت: «همین الان هم می‌گویند وزیر ورزش آذربایجان آمده و شما بروید یک روز دیگر بیایید.»

  بر طبق این گزارش، اسبقیان، مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها، با حضور مقابل درب وزارت‌خانه از ورزشکاران خواست تا با ترک محل روز چهارشنبه، 15 نفر را به عنوان نماینده دیدار با مسئولان معرفی کنند اما این درخواست با مخالفت ورزشکاران مواجه شده و آن‌ها حاضر به پایان تجمع نشدند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران