.
.
.

علم الهدی با اطمینان از حضور مردم در جنگ با آمریکا از مسئولان خواست جلودار باشند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

احمد علم الهدی امام جمعه مشهد با اطمینان از شرکت مردم در جنگ همانند جنگ ایران و عراق، از مدیران و مسئولان این کشور خواست در «آرایش جنگی» جلودار باشند. او با تشبیه فشار اقتصادی به جنگ، «لزوم مقاومت» در برابر آن را همانند جنگ هشت ساله ایران و عراق توصیف کرد که در آن به گفته او «فرماندهان در برابر دشمن در صف اول قرار می‌گرفتند.»

بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، احمد علم الهدی، امام‌ جمعه مشهد، در خطبه‌های نماز جمعه، 10 مه (20 فروردین)، از مسئولان خواست «محکم بایستند و غنی‌سازی 20 درصد اورانیوم و راه اندازی آب ‌سنگین اراک را دوباره آغاز کنند.»

او افزود: «در آرایش جنگی باید مدیران و مسئولان جلودار باشند و بدانیم فرهنگ و ادبیات ما در جنگ اقتصادی مقابل دشمن همان ادبیات دوران هشت سال دفاع مقدس است. در آن دوران جوانان می‌دیدند فرماندهان در صف اول قرار دارند و آنان نیز تبعیت می‌کردند.»

عضو مجلس خبرگان رهبری، ایران را «درگیر جنگ اقتصادی» دانست و به مدیران و مسئولان تاکید کرد که «جلوتر حرکت کرده و جنگ را مدیریت کنند نه اینکه از مردم عقب‌تر باشند.»

علم الهدی تصریح کرد: «اینکه مدام بگوییم انبارها پر از کالای اساسی است اما مدیریت نشود که کالا با قیمت گران به دست مردم برسد درست نیست. نباید مدیران، خود را کنار بکشند و اجازه دهند یک عده زالوصفت در بازار مردم را دچار مشکل کنند.»

او از «مسئولانی که نمی‌توانند مشکل گرانی را حل کنند» خواست از مسئولیت کناره‌گیری کنند تا با «کسانی که شایسته‌تر» هستند جایگزین شوند.

امام جمعه مشهد با اشاره به بر جام، گفت که «رهبر ایران از ابتدای مذاکرات از بدعهدی طرف مقابل سخن گفته بود اما عده‌ای قبول نکردند و این همه خسارت به جامعه و فناوری وارد شد و حالا همان عده به درستی حرف رهبر ایران پی برده‌اند.»

علم الهدی از مسئولان ایران خواست، در شرایط کنونی، «محکم بایستند و غنی‌سازی 20 درصد را بازگردانند و آب ‌سنگین اراک را راه بیندازند.»

علم الهدی تأکید کرد: «آرایش جنگی مشخصه‌هایی دارد که یکی از آن‌ها رونق تولید است و در این شرایط که نزولات جوی خوب بوده باید کشاورزی و دامداری مدیریت‌ شده و در این حوزه‌ها به خارج وابسته نباشیم.»

گفتنی است، طی روزهای اخیر تنش‌ها بین مقامات ایران و آمریکا شدت یافته است. پس از تصمیم آمریکا برای رساندن صادرات نفت ایران به صفر، ایران تهدید کرد که تنگه هرمز را می‌بندد. پس از این تهدیدات، آمریکا از اعزام ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن خبر داد. این ناو از کانال سوئز عبور کرده تا به خلیج برسد.

جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا در این باره گفت: «ایالات متحده برای جنگ با رژیم ایران تلاش نمی‌کند اما برای هر حمله‌ای، چه از طرف نمایندگانش، چه از طرف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یا از طریق نیروهای متقارن باشد، آماده است.»