.
.
.

قرارگاه سایبری عمار: علی دایی اطلاعات حساس کشور را فاش کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کانال‌ تلگرامی قرارگاه سایبری عمار، متشکل از جمعی از هواداران آیت‌الله خامنه‌ای و از جمله تعدادی از شخصیت‌های سیاسی و مذهبی نزدیک به گروه «انصار حزب الله»، با انتشار مطلبی به شدت از علی دایی، سرمربی اخراج شده سایپا انتقاد کرده، او را به افشای اطلاعات حساس کشور متهم کرد.

علی‌ دایی که پس از اخراج از سایپا، هویت واقعی مدیرعامل این باشگاه را فاش کرد و گفت که نام او سردار غفور درجزی است، این روزها به شدت از سوی رسانه‌های اصول‌گرا و صدا و سیمای ایران مورد هجوم و انتقاد قرار گرفته است.

علی دایی، ستاره سابق فوتبال ایران و جهان و مربی پیشین تیم ساپیا در روزهای گذشته در واقع هویت پنهانی سردار غفور درجزی، عضو تیم ترور عبدالرحمان قاسملو در وین را که با نام جعلی مصطفی مدبر به ریاست باشگاه سایپا منصوب شده بود، فاش کرده بود.

او پس از آنکه از سرمربیگری تیم ساپیا کنار گذاشته شد، درباره مدیرعامل این باشگاه دست به افشاگری زده و اعلام کرد: «ببیند اول از همه که آقای مصطفی مدبر برای من وجود خارجی ندارد و من اصلاً آدم حقیقی به این اسم نمی‌شناسم. تا جایی که ذهن ناقص من یاری می‌کند از زمانی که من ایشان را می‌شناسم از زمانی که ریاست حراست صدا و سیما را داشتند سردار غفور درجزی را می‌شناسم! و برای من خیلی جالب است. دفعه اولی که ایشان را در برنامه نود با اسم آقای مصطفی مدبر رییس سازمان تجهیز توسعه شنیدم. اصلاً تلویزیون را در آن لحظه نگاه نمی‌کردم و از تن صدای ایشان شناختم. بعد تلویزیون را نگاه کردم و گفتم عه! سردار غفور خودمان است، اردبیلی است و چطور مصطفی مدبر؟»

کانال تلگرامی قرارگاه سایبری عمار در واکنش به این موضوع نوشت: «وی در این کنفرانس مطبوعاتی اقدام به افشای نامِ اصلی مدیرعامل باشگاه سایپا که در گذشته مسئولیت‌های حساس امنیتی داشته، موجبات افشای اطلاعات حساس کشور در رسانه‌ها شده است. مصطفی مدبر (سردار غفور) که تا پیش از این مسئولیت حراست صداوسیما و همچنین حراست شورای عالی امنیت ملی را بر عهده داشت، در ماموریت‌های مهم برون مرزی نیز حضور داشته و با این اقدام غیراخلاقی علی دایی باعث گردید که رسانه‌های معاندی چون "آمدنیوز" اقدام به جو سازی و همچنین افشای برخی از ماموریت‌های برون مرزی وی کنند.»

دایی در سخنانی که درباره سردار غفور گفته بود، با اشاره‌ای طعنه‌آمیز از سوابق غفور درجزی با نام «گذشته طلایی» یاد کرد و گفت: « الان هم برای من جای سؤال است. کاش یک نفر از سازمان ثبت احوال اینجا بود و از او سوال می‌کردم برایم جالب است که آیا می‌شود یک نفر کل اسم و فامیلش را عوض کند. من شنیده بودم که اتفاق افتاده به ندرت فامیلی‌اش را عوض کرده اما خیلی اتفاق افتاده طرف از اسمش خوششش نیامده و عوض کرده. این را باید افراد حقوقی جواب بدهند که مگر می‌شود با شناسنامه عوض کردن گذشته طلایی‌ات و شخصیت‌ات و خیلی چیزها را عوض کنی.»

غفور درجزی عضو تیمی بود که در ژوئیه 1989 دکتر عبدالرحمان قاسملو، دبیرکل حزب دموکرات کردستان ایران و دو تن از همراهانش را که برای مذاکره با هیات ایرانی درباره حقوق کردها آمده بودند، ترور کرد. درجزی پس از ترور توسط پلیس اتریش دستگیر شد ولی بعدها که به ایران بازگشت رئیس حراست سازمان صدا و سیما شد و پس از آن مسئول اجرایی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی شد.

قرارگاه عمار همچنین با اشاره تلویحی به مهناز افشار، نوشت: «اینکه علی دایی بابت مسائل فنی و اظهارنظرهای غیرکارشناسی در مسائل خودروسازی از مجموعه‌ی سایپا کنار گذاشته شده، نباید باعث شود که وی اقدام به انتشار مسائل حساس امنیتی کشور در برهه کنونی شود و این نکته را در ذهن متبادر می‌کند که او نیز به مانند برخی از سلبریتی‌های وقت نشناس، سودای جنجال آفرینی بی حاصل را در ذهن می پروراند.»

در روزهای گذشته مهناز افشار با انتشار توئیتی منتسب به یک روحانی، نسبت به صدور مجوز صیغه شدن زنان ایرانی از سوی حشد شعبی عراق واکنش نشان داد. یک طلبه در همدان که این توئیت به فتوا به او منتسب شده بود، توسط یکی از شهروندان کشته شد.