فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • سالانه 112 هزار نفر به تعداد سرطانی‌ها در ایران افزوده می‌شود

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  عضو انجمن سرطان ایران، از افزایش 112 هزار نفری مبتلایان به سرطان در هر سال در این کشور خبر داد.

  در حالی که میزان شیوع سرطان در ایران نسبت به نُرم کشورهای غربی کمتر است اما سرعت افزایش سرطان در ایران تقریبا جزء کشورهای اول دنیاست، آمار جدیدی که عضو انجمن سرطان ایران ارائه کرد نیز موئد این موضوع است.

  بر اساس گزارش خبرگزاری فارس، پنج شنبه 12 اردیبهشت 1398، ناصر پارسا، عضو انجمن سرطان ایران، در جلسه هیأت مدیره انجمن حمایت از بیماران سرطانی امام حسین ساوه گفت: سالانه به طور میانگین 112 هزار نفر به تعداد مبتلایان به بیماری سرطان در کشور اضافه می‌شود که در دو سال گذشته سالانه 10 هزار میلیارد تومان از بودجه کشور صرف درمان این بیماران می‌شد و اکنون با کاهش ارزش پول کشورمان این میزان سه برابر افزایش یافته است.

  وی با اشاره به این‌که بیماری سرطان هزینه‌های اقتصادی و روانی بسیاری به همراه دارد، افزود: باید مسیر درمان و سبک زندگی افراد را تسهیل کنیم.

  عضو انجمن سرطان ایران ادامه داد: 52 درصد بیماران سرطانی درمان می‌شوند و برخی نیز با مصرف داروهای تجویزی و تقویت روحیه و امید به زندگی از یک تا 10 سال بر عمر آنان افزوده می‌شود.

  عضو انجمن سرطان ایران گفت: اغلب بیماران مبتلا به سرطان توان مالی خوبی ندارند از این‌رو با گسترش فعالیت‌ها و جذب بهتر و بیشتر خیرین می‌توانیم گام‌های مؤثری برای یاری‌رساندن به آنها برداریم.

  پارسا با اشاره به این‌که یکی از شایع‌ترین نوع سرطان در زنان، سینه است، گفت: فقر اقتصادی، عدم مصرف میوه‌ها، سبزیجات و گوشت و گرایش به مصرف فست‌فودها یکی از عوامل ابتلا به سرطان است.

  گفتنی است، مطابق آمار اعلام شده، سرطان‌های مثانه، مری و معده و روده بزرگ جزء بیشترین نوع سرطانی هستند که ایرانیان را مبتلا می کنند و در سال، 55.5 درصد مردها و 44.5 درصد زنان دچار سرطان می‌شوند. بیشترین آمار ابتلا به سرطان در میان زنان در استان یزد و در میان مردان در استان مرکزی گزارش شده است.

  همچنین، اولین آمار رسمی نتایج ثبت سرطان در ایران مربوط به سال 1393 است که نشان می‌دهد 109 هزار نفر در این سال بیمار مبتلا به سرطان شده‌اند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران