فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • روز معلم در ایران: بازداشت و درگیری در تجمع‌های اعتراضی معلمان

  منبع: دبی - العربیه.نت، فارسی

  همزمان با روز معلم در ایران، معلمان در استانهای مختلف در اعتراض به عدم برآورده شدن خواستههای صنفی، تجمع کردند که در پی آن، تعدادی از آنها بازداشت شدند.

  کانال‌های تلگرامی فرهنگیان ایران، پنج‌شنبه 2 مه (12 اردیبهشت)، با انتشار گزارش‌هایی از تجمع معلمان در شهرهای مختلف در این کشور، خبر از بازداشت و درگیری در این تجمعات دادند. دلیل این تجمعات «برآورده نشدن مطالبات صنفی و سیاست‌های غلط آموزشی» عنوان شده است.

  معلمان، با حضور روبهروی ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها، خواستار پاسخگویی مسئولان به مطالبات خود از جمله پرداخت به موقع حقوق، افزایش دستمزد، آموزش رایگان کیفی، جلوگیری از خصوصی‌سازی در آموزش و اجرای همسان‌سازی دریافتی معلمان و کاهش تبعیض بین این قشر با سایر کارمندان شدند.

  این تجمعات در شهرهای تهران، تبریز، یزد، ارومیه، سنندج و همدان برگزار شد.

  بر اساس گزارش کانال رسمی شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، رسول بداقی و محمدتقی فلاحی در تجمع معلمان در تهران بازداشت شدند. مطابق گزارش این کانال، بداقی به بازداشتگاه وزرا منتقل شده اما از نهاد بازداشت‌کننده و محل نگهداری فلاحی هیچ اطلاعی در دست نیست.

  این کانال تلگرامی، از بازداشت هشت نفر از معلمان در این تجمع، با یورش لباس شخصی‌ها، خبر داد که از میان آنها زنانی با نام‌های اسفندیاری، صالحی و نیستانی، ساعاتی پیش آزاد شدند. همچنین در جریان یورش به این تجمع، منیره عبدی همسر اسماعیل عبدی، فعال زندانی حقوق صنفی معلمان مضروب شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران