.
.
.

صفحه سخنگوی وزارت خارجه ایران در اینستاگرام حذف شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

صفحه عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران که شامگاه 8 اردیبهشت 1398 در اینستاگرام راه اندازی شده بود، حذف شد.

در حالی که اقدام کاخ سفید در قرار دادن نام سپاه پاسدارن ایران در فهرست گروه‌های «تروریستی» آمریکا با واکنش‌های گسترده‌ای مواجه شد و رسانه‌های داخلی ایران از آن به عنوان اقدام «خصمانه و تشنج آفرین» یاد کردند، اینستاگرام پس از این تصمیم ترامپ، صفحات برخی مسئولان رده بالای ایرانی و فرماندهان سپاه را مسدود کرد.

اما اقدامات اینستاگرام به اینجا ختم نشد و امروز نیز، صفحه سخنگوی وزارت امور خارجه ایران که به تازگی این سمت را به عهده گرفته نیز از دسترس خارج شد. روابط عمومی وزارت خارجه ایران، از در دسترس نبودن صفحه اینستاگرام سخنگوی وزارت خارجه ایران خبر داده و اعلام کرد: «تا زمان بازگرداندن آن صفحه یا ایجاد صفحه جدید، موسوی هیچگونه فعالیتی در اینستاگرام نخواهد داشت».

بر اساس گزارش خبرگزاری فارس، چهارشنبه 11 اردیبهشت 1398، روابط عمومی وزارت امور خارجه ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «پیرو اطلاعیه قبلی، به اطلاع می‌رساند صفحه اینستاگرام سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه (که از شامگاه 8 اردیبهشت 1398 راه اندازی شد) به دلایل نامعلوم از دسترس خارج شد و تلاش برای بازگرداندن آن ادامه دارد. از این رو تا زمان بازگرداندن آن صفحه یا ایجاد صفحه جدید، ایشان هیچگونه فعالیتی در اینستاگرام نخواهد داشت و هرگونه فعالیتی به نام ایشان یا مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه مورد تایید نیست.»

گفتنی است، پس از قرار گرفتن سپاه در لیست «تروریستی» آمریکا، صفحات تعدادی از مقامات ایرانی از جمله رهبر ایران و تعدادی از فرماندهان سپاه در اینستاگرام از دسترس خارج شد. صفحه‌های رسمی قاسم سلیمانی، فرمانده نیروهای قدس، ژنرال محمد علی جعفری و فرمانده نیروهای زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی محمد پاکپور و همچنین محمدحسین باقری فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از جمله این صفحات است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پیشتر اعلام کرده بود که سپاه پاسداران ایران را در لیست سازمان‌های خارجی که آمریکا آنها را «تروریستی» می‌خواند، قرار می‌دهد. شورای عالی امنیت ملی ایران این تصمیم واشنگتن را بدون پایه و اساس خواند.