روحانی قانون مقابله با اقدام آمریکا در قرار دادن سپاه در فهرست تروریستی را ابلاغ کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران سه‌شنبه 30 آوریل قانون اقدام برابر اعلام سپاخ پاسداران به عنوان سازمان تروریستی از سوی آمریکا را ابلاغ کرد و برپایه ایران، ایران تمام نیروهای آمریکایی در خاورمیانه را در فهرست تروریستی خود قرار داد.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایران (ایرنا)، روحانی این قانون را که جلسه علنی 23 آوریل مجلس شورای اسلامی تصویب و یک روز بعد نیز به تایید شورای نگهبان رسید، برای اجرا به وزارتخانه های اطلاعات، امور خارجه و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و همچنین به شورای عالی امنیت ملی و سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ کرد.

مجلس ایران طی مصوبه‌ای فرماندهی مرکزی آمریکا را در شمار نیروهای تروریستی قرار داد. مصوبه به دولت وظیفه داده حداکثر توان را برای مقابله با تروریست خواندن سپاه به کار گیرد. این مصوبه یک روز بعد به تصویب شورای نگهبان رسید.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا 8 آوریل «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» را در فهرست «سازمان‌های تروریستی خارجی» قرار داد.
سپاه پاسداران نخستین نیروی نظامی رسمی یک کشور است که در فهرست گروه‌های تروریستی قرار می‌گیرد.

در بیانیه‌ای که ترامپ در این باره منتشر کرد، آمده است: «امروز، من رسما برنامه دولتم برای معرفی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از جمله نیروی قدس را، ذیل بخش 219 قانون مهاجرت و امنیت، به عنوان سازمانی تروریستی اعلام می‌کنم.»

پس از این اعلام ترامپ، پومپئو ضمن هشدار به تمامی «شرکت‌ها و بانک‌های جهان» از آن‌ها خواست تا از هر گونه تعامل با سپاه پاسداران ایران، خودداری کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید