قاسم سلیمانی: مذاکره در شرایط کنونی با «دشمن» مصداق تسلیم است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس شاخه برون مرزی سپاه پاسداران ایران، مذاکره «در شرایط کنونی» با دشمن را «مصداق تسلیم» توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سلیمانی در سخنانی در دومین روز همایش سراسری فرماندهان، روسا و مدیران نیروی انتظامی گفت: «دشمنان درصددند با دو اهرم فشار و تحریم اقتصادی و بر هم زدن امنیت کشور به ما ضربه و لطمه بزنند و در این راستا از همه ظرفیت‌هایشان بهره می‌گیرند».

اشاره سلیمانی به تحریم‌هایی است که ایالات متحده آمریکا علیه ایران اعمال کرده است. این تحریم‌ها پس از خروج از آمریکا از توافق هسته‌ای (برجام) اعمال شد. مقام‌های آمریکایی می‌گویند که هدف از این فشارها، تغییر رفتار حکومت ایران و کشاندش پای میز مذاکرات است.
سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: «دشمن می‌خواهد با فشارهای اقتصادی ما را به میز مذاکره بکشاند که این مذاکره مصداق تسلیم است اما مردم ما هوشیار و هوشمندند و معتقدند که مذاکره در شرایط کنونی با دشمن، تسلیم شدن محض است و قطعاً تن به این ذلت نمی‌دهیم».به نظر می‌رسد این سخنان، در واکنش به سخنان یکشنبه جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا ایراد شده باشد.

بولتون در گفت‌وگویی با شبکه خبری فاکس نیوز گفت که دونالد ترامپ روئیس‌جمهوری آمریکا خواهان مذاکره مجدد بر سر برنامه‌های هسته‌ای و موشک‌های بالستیک ایران است.

او افزود: «یک سال می‌شود که با خروج از توافق هسته‌ای ایران، مشخص کردیم که هدفمان بازگشت به تحریم‌ها و تحت فشار گذاشتن نظام ایران است. این تحریم‌ها تأثیر بسزایی گذاشته‌اند. پایان یافتن معافیت‌های نفتی ایران نیز تاثیر بیشتری بر روند تحت فشار گذاشتن ایران خواهند گذاشت».

او تاکید کرد: «هدف ما از بین بردن برنامه هسته‌ای ایران و تحت کنترل درآوردن برنامه موشک‌های بالستیک این کشور است. توانایی‌های موشک‌های بالستیک این کشور، اروپا و منطقه را به مخاطره می‌اندازد».

جان بولتون با اشاره به باز بودن درهای مذاکره به روی ایران ادعا کرد: «سال گذشته، زمانی که امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه به واشنگتن آمد، رئیس‌جمهور ترامپ به مکرون اعلام کرد که وی خواهان ترک توافق هسته‌ای ایران است و قصد دارد بر سر برنامه هسته‌ای، برنامه موشک‌های بالستیک، حمایت از تروریسم و باقی رفتارهای خصمانه جمهوری اسلامی بار دیگر مذاکره کند. زمانی که ایران برای مذاکره آماده شود، رئیس‌جمهور ترامپ نیز آماده خواهد بود».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید