رهبر ایران خواستار مداخله پلیس در فضای مجازی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک روز پس از کشته شدن یک روحانی به دست یک فرد مسلح در ایران، آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر این کشور، روز یکشنبه 28 آوریل 2019 در دیدار فرماندهان و مدیران نیروی انتظامی، خواستار مداخله پلیس در فضای مجازی شد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، رهبر ایران در این دیدار با اشاره به کشته شدن یک روحانی در همدان، خواستار مداخله پلیس در فضای مجازی شد و گفت: « قاتل دیروز روحانیِ همدانی در صفحه اینستاگرام با چهار نوع اسلحه تصاویری از خود منتشر کرده است که مقابله با اینگونه موارد وظیفه نیروی انتظامی است.»

روز شنبه 27 آوریل یک طلبه در حوالی مدرسه آخوند همدان توسط فردی ناشناس مورد سو قصد قرار گرفت که به گفته شاهدان عینی این طلبه به ضرب گلوله کشته شده است. اما پیش از اعلام ماجرا از سوی پلیس، بهروز حاجیلو در صفحه اینستاگرام خود نوشت که به یک «آخوند شلیک» و او کشته است. به فاصله کوتاهی پس از انتشار این موضوع، پلیس همدان نیز خبر قتل یک طلبه به نام مصطفی قاسمی را تائید کرد و گفت که خودرو ضاربان شناسایی شده است.

روز یکشنبه 28 آوریل خبرگزاری صداوسیمای جمهوری اسلامی به نقل از بخشعلی کامرانی صالح فرمانده پلیس همدان، گزارش کرد بهروز حاجیلو که یک طلبه را به قتل رسانده بود، در جریان درگیری با ماموران پلیس کشته شد. در جریان این درگیری، دو تن از ماموران پلیس زخمی شدند.

آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار با فرماندهان و مدیران نیروی انتظامی تاکید کرد « نیروی انتظامی باید به صورت جدی با قاچاق مبارزه، و با عوامل ناامن‌کننده فضای مجازی مقابله کند.»

او که سال جاری را «سال رونق تولید» نامگذاری کرده بود، همچنین با تاکید بر اینکه « یکی از موانع تحقق رونق تولید، «قاچاق» است که امروز به صورت دوطرفه درآمده است و علاوه بر واردات قاچاق، برخی اجناس مورد نیاز مردم و بخش کشاورزی نیز از کشور خارج می‌شود»، مدعی شد: « پشت پرده برخی از این موارد صرفاً سودطلبی نیست، بلکه فکر، نقشه و مقاصد سویی در این قضایا وجود دارد که نیروی انتظامی باید با مراقبت کامل، با آنها برخورد کند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size