ویدئو...جزئیات درگیری در ورزشگاه آزادی که یک کشته و 245 مصدوم داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

در دیدار شب گذشته تیم‌های فوتبال پرسپولیس و سپاهان، اتفاقات و درگیری‌هایی شدیدی رخ داد. طبق اعلام اورژانس ایران، 245 نفر در این درگیری‌ها مصدوم شدند و یک نفر هم جان باخت.

بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، شنبه 27 آوریل (7 اردیبهشت)، «مسئولان برگزاری مسابقه تیم‌های سپاهان و پرسپولیس، در اقدامی عجیب، جایگاه‌های پرخطر را برای ورود هواداران به ورزشگاه باز کردند.»

دیدار دو تیم پرسپولیس و سپاهان اصفهان در حالی از ساعت 20:15 شب گذشته در ورزشگاه آزادی برگزار شد که درگیری بین هواداران قبل از شروع بازی، به اوج خود رسیده بود.

مسئولان برگزاری بازی در اقدامی عجیب، جایگاه مخصوص هواداران سپاهان در طبقه دوم را به تماشاگران پرسپولیس دادند، همین موضوع، با اعتراض شدید هواداران سپاهان و شکستن صندلی‌های ورزشگاه آزادی همراه شد.

اعتراض هواداران سپاهان به قدری افزایش پیدا کرد که منجر به درگیری‌های فیزیکی شدیدی بین آنها و یگان ویژه شد.
همچنین، حدود 100 صندلی ورزشگاه آزادی، قبل از شروع بازی توسط هواداران سپاهان شکسته شد.

خبرگزاری ایسنا نیز در این باره گزارش داد که هواداران سپاهان در طبقه پایین ضلع جنوبی ورزشگاه مستقر بودند. آنها در پاسخ فحاشی پرسپولیسی‌ها، به پرتاب سنگ و شکستن صندلی روی آوردند. تشدید درگیری، موجب ورود پلیس و نزاع سپاهانی‌ها با نیروهای یگان ویژه شد و صحنه‌های درگیری شدید در ورزشگاه آزادی روی داد.

رئیس اورژانس تهران، اعلام کرد که یک نفر در این درگیری‌ها جان باخت و 295 نفر نیز مصدوم شدند.

سعید مطهری‌زاده، فرمانده یگان ‌ویژه تهران بزرگ، نیز از دستگیری بیش از 10 نفر، طی درگیری های ورزشگاه آزادی خبر داد. وی اعلام کرد که برای این افراد پرونده‌ای تشکیل شده و برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.

مطهری‌زاده، درباره پرتاب سنگ در ورزشگاه و اینکه این سنگ‌ها چطور وارد ورزشگاه شده بود، گفت: «یگان ویژه در گیت‌های ورودی ورزشگاه بر تمامی این موارد نظارت کرده و چنین مواردی وارد ورزشگاه نشد، اما با توجه به اینکه سکوها از جنس سیمان است و به راحتی با وارد کردن ضربه شکسته می‌شود، برخی از تماشاگران از همین قطعات سیمان استفاده کرده و اقدام به پرتاب آن کردند. در برخی موارد نیز آسفالت ورزشگاه کنده شد.»

فرمانده یگان ‌ویژه تهران بزرگ با بیان اینکه برخی از تماشاگران حتی با مأموران پلیس نیز درگیر شدند، افزود: «متأسفانه تعدادی از مأموران یگان‌ ویژه در بازی دیروز دچار مصدومیت شدند.»

گفتنی است، ویدیوهایی در فضای مجازی منتشر شده که نشان می‌دهد برخی تماشاگران، شعار «رضاشاه روحت شاد» و «رضاشاه پهلوی» را سر می‌دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size