پنج میلیارد تومان اختلاس در آموزش و پرورش ایران کشف شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در آموزش و پرورش سرباز، یکی از شهرستانهای استان سیستان و بلوچستان، پنج میلیارد تومان اختلاس کشف شد. دادستان عمومی و انقلاب زاهدان اعلام کرد که پنج نفر در این ارتباط بازداشت شدند.

در حالی که اختلاس هشت هزار میلیارد تومانی در صندوق ذخیره فرهنگیان یکی از بزرگترین اختلاس‌ها در آموزش و پرورش ایران به شمار می‌آید. اینک خبرهای دیگری از اختلاس در این نهاد منتشر می‌شود.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، جمعه 26 آوریل (6 اردیبهشت 1398)، علی موحدی راد در نشست رییس قوه ‌قضاییه با روسای کل دادگستری‌‌ها و دادستان‌‌های سراسر ایران، از تشکیل پرونده اختلاس در آموزش و پرورش شهرستان سرباز خبر داد.

او چهار نفر از افراد بازداشت شده را از کارکنان آموزش و پرورش شهرستان سرباز اعلام و ملبغ اختلاس صورت گرفته را حدود پنج میلیارد تومان عنوان کرد.

موحدی راد بیان کرد: «اختلاس انجام شده در ارتباط با بودجه‌ سوادآموزی اختصاص یافته به آموزش و پرورش شهرستان سرباز است و امکان دارد با ادامه تحقیقات به تعداد متهمان اضافه شود.»

پیش از این، خبرگزاری ایلنا، از بازداشت یکی از معاونین اداره آموزش و پرورش استان خراسان شمالی به اتهام اختلاس پنج میلیارد ریالی، خبر داده بود.

مسلم محمدیاران، دادستان عمومی و انقلاب بجنورد، در این باره گفت: «معاون مالی آموزش و پرورش مانه و سملقان به اتهام اختلاس پنج میلیارد ریال، دخل و تصرف غیرقانونی در وجوه دولتی، تضییع اموال دولتی و پولشویی بازداشت شد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید