مسابقه «برنده باش» از برنامه‌های صدا و سیمای ایران حذف شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وب‌سایت خبری جماران پنجشنبه 25 آوریل از حذف مسابقه «برنده باش» از برنامه‌های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران خبر داد؛ اقدامی که یک روز پس از انتقادات علی خامنه‌ای رهبر ایران به «ترویج بخت آزمایی» صورت گرفت.

مجری مسابقه «برنده باش» که از برنامه‌های جنجالی صدا و سیمای حکومتی ایران به شمار می‌آمد، بر عهده محمدرضا گلزار بازیگر سینمای ایران بود.

سایت جماران در این باره نوشت: «پیرو فتوای آیت‌الله مکارم شیرازی و تذکر مقام معظم رهبری مبنی بر حذف برنامه‌های بخت‌آزمایی صداوسیما، برنامه جنجالی برنده باش بدون هیچ توضیحی تاکنون از کنداکتور شبکه 3 صداوسیما حذف شده است، اما بنر آن در سایت موجود است».

علی خامنه‌ای رهبر ایران چهارشنبه در سخنانی در جمع شماری از کارگران گفت: «روش‌هایی شبیه بخت‌آزمایی را ترویج نکنیم که دستگاه‌های مختلف از جمله صداوسیما باید متوجه این معنا باشند».

پس از این تذکر، محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات ایران در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: «طی دستوالعملی، مدیران عامل اپراتورهای تلفن همراه را موظف کردم شخصا بر روند مسابقات غیرمشروع بخت‌ آزمایی در تلویزیون و غیر آن نظارت کنند و جلوی این پدیده سوء را بگیرند».

ناصر مکارم شیرازی با انتقاد از برگزاری برخی مسابقات در ایران، وجهی که شرکت کنندگان برای شرکت در آنها می‌پردازند و درآمدی که برگزارکنندگان به دست می‌آورند را حرام دانست.

براساس گزارش خبرگزاری ایرنا، ناصر مکارم شیرازی، چهارشنبه 24 آوریل، در مسجد اعظم قم گفت: «بدون این که اسم دستگاهی را ببرم به صورت کلی این مساله را عنوان می‌کنم، اگر دستگاهی سئوال‌هایی مطرح کند و بگوید هر فردی پاسخ آن را بدهد جایزه به او می‌دهیم، آیا این جایزه درست است یا درست نیست؟»

شرط حضور در مسابقه تلویزیونی «برنده باش» خرید سؤال و پاسخ درست به آنها از طریق اپلیکیشنی مخصوص است و در صورت درست بودن جواب‌ها چهار نفر به مسابقه حضوری دعوت می‌شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید