«نوه 3 ساله شمخانی از متخلفان ساخت و سازهای غیر مجاز لواسان»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یاشار سلطانی روزنامه‌نگار ایرانی، سه‌شنبه 23 آوریل با انتشار اسنادی تاکید کرد که عمده پرونده‌های ساختمانی و تخلفات جابه‌جایی پول‌ها در ساخت و سازهای غیر مجاز لواسان، به نام پسر 3 ساله علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ایران ثبت شده است.

به گزارش رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی ایرانی، یاشار سلطانی نوشته است: «در اسناد ‎لواسان فرد مجهولی وجود داشت به نام ‎محمدطاها_میرمحمدعلی که چندین پرونده تخلف سنگین در کمیسیون ماده 100 به دلیل ساخت و سازهای غیر مجاز داشت».

این روزنامه‌نگار افزود: «سوال این بود این فرد چه نسبتی با سایر متخلفین دارد؟ همین فرد از طلبکاران میلیاردی و سپرده گذاران موسسه مالی اعتباری ‎کاسپین نیز هست».

یاشار سلطانی نوشت: «شاید جالب باشد بدانید بعد از پیگیری متوجه شدیم این فرد ‎نوه دبیر شورایعالی امنیت ملی و یک پسر بچه 3 ساله بیشتر نیست که عمده پروانه‌های ساختمانی و تخلفات و جابجایی پول‌ها را به نام وی انجام می‌دهند».

سال گذشته پرونده ساخت و سازهای غیر مجاز در لواسان که با نام «زمین خواری» و «کوه خواری» شهرت داشت، جنجالی شد.

منطقه لواسان از بخش‌های شهرستان شمیرانات واقع در شمال استان تهران به دلیل داشتن آب و هوای مطبوع و طبیعت بکر، بسیاری را وسوسه کرده تا با ساخت و سازهای غیرمجاز به ویلاسازی در این متطقه بپردازند.

براساس تصاویر منتشر شده در فضای مجازی بسیاری از این ویلاها که به روش غیرمجاز ساخته شدند، به فلان نماینده مجلس، داماد فلان مسئول و ویلای فلان شخص معروف منتسب شده است.

در این میان نام‌های سید حسین میرمحمد علی داماد علی شمخانی و فاطمه حسینی نماینده مجلس و دختر صفدر حسینی وزیر سابق در دولت ایران برجسته شد. حتی ویلای دختر وزیر سابق هم با حکم دادگاه تخریب شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید