پاکستان پس از وقوع حادثه «تروریستی» به ایران اعتراض کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه پاکستان، پس از وقوع حادثه «تروریستی» در مسیر جاده اوماره به گوادر که مرز مشترک پاکستان و ایران به شمار می آید، سفیر ایران را احضار و قویا به عملکرد ایران در رابطه این حمله اعتراض کرد.

پس از وقوع حمله در پاکستان که طی آن، تعدادی افراد مسلح، با لباس یک گروه شبه‌نظامی، اتوبوس‌هایی را در مسیر جاده اوماره به گوادر متوقف کردند و 14 نفر را که گفته می‌شود با نیروی مسلح پاکستان همکاری می‌کردند را به رگبار بستند، وزارت خارجه پاکستان، شنبه 31 فروردین 1398، با نوشتن یک نامه، مراتب اعتراض خود را به سفارت ایران در اسلام‌آباد به دلیل انفعال در برابر چنین حادثه‌ای، اعلام کرد.

در نامه‌ای که پاکستان نوشته، آمده است: «مسئولیت این اقدام را ائتلافی به نام BRAS که از سه گروه تروریستی بلوچ تشکیل می‌شود، به عهده گرفت».

وزارت خارجه پاکستان اعلام کرد که بارها اقدام به ارائه اطلاعات به ایران درباره این گروه کرده‌ و درباره فعالیت سازمان‌های «تروریستی» در ایران هشدار داده است، اما مطابق گفته پاکستان، ایران هیچ اقدامی در این باره انجام نداده است.

پاکستان عنوان کرد، منتظر پاسخ ایران به درخواست این کشور برای اقدام علیه این گرو‌ه‌های مستقر در ایران است که اطلاعات مربوط به محل و موقعیت آن‌ها بارها توسط پاکستان ارائه شده است.

در همین رابطه، عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، حمله اخیر در پاکستان را به شدت محکوم و با دولت، مردم و ارتش این کشور، ابراز همدردی کرد.

این در حالی است که اخیرا پاکستان با حملات زیادی از سوی تروریست ها در خاک خود روبه رو شده است و یکی از مسایلی که در سالیان اخیر در بسیاری از مواقع روابط میان ایران و پاکستان را تحت تأثیر قرار داده، اقدامات «تروریستی» در مرز‌های دو کشور است.

گفتنی است، نامه اعتراضی پاکستان به ایران در حالی نوشته شد که قرار است عمران خان، نخست وزیر پاکستان، طی روزهای آینده سفری به ایران داشته باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید