ویدیو... نیروهای حزب‌الله لبنان هم به اهواز آمدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فعالان اهوازی ویدئویی در شبکه‌های مجازی منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد اتوبوس‌های حامل اعضای حزب‌الله با پرچم‌های برافراشته شده حزب الله و لبنان، در خیابان‌های اهواز در حال حرکت هستند.

براساس اطلاعات موجود در ویدئو، محل ثبت این تصاویر خیابان‌های منطقه ملاشیه در غرب اهواز است. در این ویدئو اتوبوس‌هایی دیده می‌شود که سرنشینان آنها پرچم‌های حزب‌الله و لبنان را برافراشته‌اند.

پیش از حزب‌الله لبنان، اعضای گروه‌های مسلح شیعه عراقی مانند الحشد الشعبی و حرکه النجباء نیز در ایران و به ویژه در اهواز حضور یافته بودند. حضور نیروهای خارجی واکنش‌های انتقادی متعددی در پی داشته و فعالان اجتماعی عرب درباره چرایی حضور این نیروها در اهواز، ابراز نگرانی کرده و درباره این موضوع که آنها برای کمک به سیل‌زدگان به اهواز آمده‌ باشند، تشکیک کردند.

پیش از این موسی غضنفرآبادی رئیس دادگاه‌های انقلاب اسلامی تهران گفته بود: «اگر ما انقلاب را یاری نکنیم، حشدالشعبی عراقی، فاطمیون افغانی، زینبیون پاکستانی و حوثی‌های یمنی خواهند آمد و انقلاب را یاری خواهند کرد.»

این سخنان غضنفرآبادی به نگرانی‌ها درباره دلایل حضور این نیروها در اهواز دامن زده است. در همین زمینه روزنامه کارون در مقاله‌ای تحت عنوان «امدادرسانی پر ابهام» به موضوع حضور نیروهای نظامی در ایران پرداخت و نوشت: «نخستین سوال آن است که آیا نیروهای دولتی، نظامی و مردمی ‌که به طور گسترده‌ای نیز در حال حاضر در مناطق سیل‌زده حضور دارند برای امدادرسانی کافی نبوده است که نیاز به ورود نیروهای خارجی احساس شده است؟ پرسش دوم از نسبت میان نیروهای حشدالشعبی با دولت عراق است؛ توضیح افزون‌تر آن که به طور معمول کشورها در چنین زمان‌هایی از طریق هلال احمر و یا صلیب سرخ که ذیل روابط دو دولت تعریف می‌شود برای امدادرسانی با هم به همکاری و تعامل می‌‌پردازند، آیا شبه نظامیان عراقی حاضر در خوزستان از طریق دولت این کشور سامان یافته و به ایران اعزام شده‌اند؟»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید