ردپای یک دایناسور 200 میلیون ساله در قطب جنوب پیدا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

تعدادی از دانشمندان در یک سفر پژوهشی به قطب جنوب، یک ردپای سنگ‌شده دایناسور پیدا کردند که گمان می‌رود بیش از 200 میلیون سال پیش در این منطقه زندگی می‌کرد.

به گزارش سازمان زمین‌شناسی آلمان در شهر هانوور این ردپای کشف شده به یک دایناسور از نوع آرکوسور تعلق دارد. آرکورسورها یا شاه‌خزندگان گروهی از جانوران بودند که در دوره اولینکن در آغاز عصر تریاسه زندگی‌ می‌کردند. جانواران دوره اولینکن بین 251 تا 247 میلیون سال پیش می‌زیسته‌اند.

دانشمندان این ردپا را در ماه ژانویه 2016 در تپه‌های هیل‌ویل در شمال منطقه ویکتوریا لاند یافته‌اند ولی یافته‌های خود را در جدیدترین شماره مجله «پولار ریسرچ» که در زمینه اکتشافات قطبی منتشر می‌شود، در سال 2019 ارائه کردند.

دانشمندان می‌گویند در جنوب منطقه ویکتوریا لاند در قاره آنتارکتیکا چندین استخوان دایناسور یافته‌اند ولی تا کنون حتی یک دندان دایناسور نیافته‌اند؛ موضوعی که بسیار عجیب و غیرقابل فهم است.

آندریاس لوور، رئیس گروه دانشمندانی که این ردپا را یافته‌اند، گفت که در 1700 کیلومتری قطب جنوب بقایای جنگل‌های سنگ‌شده‌ای یافت شده و این نشان می‌دهد در 200 میلیون سال پیش، قاره منجمد جنوبی به شکلی که امروز آن را می‌شناسیم، نبود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید