پس از خامنه‌ای.. اینستاگرام صفحه رئیس قوه قضائیه ایران را هم بست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شبکه اجتماعی اینستاگرام چهارشنبه 17 آوریل صفحه ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه ایران را هم بست؛ اقدامی که پس از بستن صفحات شماری از مسئولان ایرانی صورت گرفت.

این در حالی است که اینستاگرام شامگاه سه‌شنبه 16آوریل، صفحه انگلیسی علی خامنه‌ای رهبر ایران را مسدود کرده بود؛ اقدامی که پس از بستن صفحات شماری از فرماندهان سپاه پاسداران صورت گرفت.

صفحات شماری از فرماندهان سپاه پاسداران ایران از جمله قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه در شبکه اجتماعی اینستاگرام، سه‌شنبه16آوریل از دسترس خارج شد.

نخستین صفحه‌ای که صبح سه‌شنبه از دسترس خارج شد، صفحه قاسم سلیمانی بود.

پس از آن صفحات محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران و محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، سرلشگر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه و سرتیپ پاسدار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، سرلشگر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلحريال سرتیپ پاسدار موسی کمالی، از روسای ستاد کل، سرتیپ پاسدار محمدباقر قالیباف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و عزت الله ضرغامی از سرداران سپاه و رئیس پیشین سازمان صدا و سیمای ایران هم از دسترس خارج شد.

هنوز به طور رسمی دلیل خارج شدن صفحات اعلام نشده اما این اقدام ساعاتی پس از آن آغاز شد که وزارت امور خارجه آمریکا به طور رسمی، نام سپاه پاسداران را در فهرست گروه‌های تروریستی بین‌المللی قرار داد.

هفته گذشته دونالد ترامپ رئیس‌‌جمهوری آمریکا طی اعلامیه‌ای خبر داده بود که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار خواهد داد.

این نخستین بار است که آمریکا نیروی نظامی یک کشور را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید