اینستاگرام صفحات قاسم سلیمانی و شماری از فرماندهان سپاه را بست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

صفحات شماری از فرماندهان سپاه پاسداران ایران از جمله قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه در شبکه اجتماعی اینستاگرام، سه‌شنبه 16 آوریل از دسترس خارج شد.

نخستین صفحه‌ای که صبح سه‌شنبه از دسترس خارج شد، صفحه قاسم سلیمانی بود. این صفحه پیشتر هم برای چند روز از دسترس خارج شده بود. صفحه قاسم سلیمانی بیش از 900 هزار دنبال کننده دارد.

پس از آن صفحان محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران و محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، سرلشگر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه و سرتیپ پاسدار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، سرلشگر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلحريال سرتیپ پاسدار موسی کمالی، از روسای ستاد کل، سرتیپ پاسدار محمدباقر قالیباف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و عزت الله ضرغامی از سرداران سپاه و رئیس پیشین سازمان صدا و سیمای ایران هم از دسترس خارج شد.

هنوز دلیل خارج شدن صفحات این فرماندهان سپاه از دسترس مشخص نیست اما این اقدام ساعاتی پس از آن صورت گرفت که وزارت امور خارجه آمریکا به طور رسمی، نام سپاه پاسداران را در فهرست گروه‌های تروریستی بین‌المللی قرار داد.

هفته گذشته دونالد ترامپ رئیس‌‌جمهوری آمریکا طی اعلامیه‌ای خبر داده بود که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار خواهد داد.

این نخستین بار است که آمریکا نیروی نظامی یک کشور را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید