ایران از دستگیری «عوامل کشتن مامور راهنمایی و رانندگی» در سیستان و بلوچستان خبر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان، از دستگیری دو فرد که در کشتن یکی از ماموران راهنمایی و رانندگی این استان نقش داشتند، خبر داد. این حادثه دی ماه سال 1397 اتفاق افتاد.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، سه شنبه 27 فروردین 1398، سردار محمد قنبری، در جمع خبرنگاران گفت: «18 دی ماه سال 1397، سرگرد غلامحسین جان دوست از ماموران راهنمایی و رانندگی سیستان و بلوچستان، در حین ماموریت توسط یک تیم دو نفره موتورسوار» به قتل رسید.

قنبری از «شناسایی تیم دو نفره ای که این عملیات را انجام داد» خبر داد و گفت «یکی از اعضای این تیم را عضو گروه‌های تروریستی دانست که بعد از عضویت و بازگشت به منطقه در سیستان و بلوچستان، هفت گروه و هفت کانال در فضای مجازی برای جذب نیرو، ساخته بود.»

ایران گروه‌های مسلح بلوچ را تروریست می‌نامد. این گروه‌ها که عمده‌ترین آنها «جیش العدل» و «انصار الفرقان» است بارها نظامیان را در استان سیستان و بلوچستان مورد حمله قرار داده‌ یا به گروگان گرفته‌اند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان مشخص نکرد این تیم به کدام سازمان بلوچ وابسته است اما ماموریت اعضای این تیم دو نفره را «انجام ترورهایی در این استان» عنوان کرد و افزود که «نخستین اقدام عملیاتی، کشتن جان دوست، مامور راهنمایی و رانندگی بود.»

قنبری مدعی شد که «این گروه در صدد بودند اقدامات دیگری نیز در سیستان و بلوچستان انجام دهند که در تور عملیاتی ماموران انتظامی افتادند.»

او گفت که «هر دو نفر به فاصله چند روز دستگیر شدند و به همه اقدامات خود به طور وسیع و کامل اعتراف کردند.

سازمان‌های مسلح بلوچ می‌گویند که برای «دفاع از ملت بلوچ و اهل سنت ایران» دست به اسلحه برده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید