«24 فعال عرب اهوازی به دلیل کمک به آوارگان سیل بازداشت شدند»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فعالان اهوازی روز شنبه 13 آوریل 2019 گزارش کردند 24 نفر از فعالان اجتماعی که به یاری آوراگان سیل‌زده شتافته‌اند، از سوی نهادهای امنیتی ایران دستگیر شده‌اند.

اهرو، سازمان حقوق بشر اهواز، روز شنبه بیانیه‌ای منتشر و گزارش کرد، پلیس فتای استان خوزستان 24 نفر از کسانی که در زمینه‌ کمک‌رسانی به مردم سیل‌زده فعالیت می‌کردند را به اتهام « پخش اخبار منحرف» دستگیر کرد. سازمان حقوق بشر اهواز این اتهامات را «اتهامات واهی» خواند.

شاهین حسنوند، رئیس پلیس فتا استان خوزستان، از دستگیری 24 نفر از این داوطلبان فعال در شبکه‌های اجتماعی خبرداد و آنان را به «پخش اخبار منحرف» و «شایعات» مربوط به سیل و «تشویش اذهان عمومی» متهم کرد.

بنا بر اعلام اهرو در بیانیه‌ای که پس از این دستگیری‌ها منتشر کرد: «این بازداشت‌ها در حالی صورت می‌گیرد که اسناد و ویدیوها و عکس‌های مختلفی منتشر شده که نشان می‌دهد سپاه و وزارت نفت و دولت ایران حاضر به هدایت سیل‌ها به سوی منطقه هور به دلیل خسارات احتمالی به تاسیسات نفتی نیستند. این درحالی است که تا کنون 250 روستا در این استان به طور کامل غرق و تخلیه شده و سیلاب وارد 9 شهر شده و تعداد آسیب دیدگان و آوارگان در کلیه منطقه به نیم ملیون نفر رسیده است.»

اهرو ضمن محکوم کردن این دستگیری‌ها و درخواست آزادی فوری و بی‌قید و شرط آنها، از سازمان‌های بین‌المللی مدافع حقوق بشر خواست آنچه این سازمان « اقدامات سرکوبگرایانه مقامات دولت جمهوری اسلامی ایران» نامید را محکوم کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید