خطر در کمین است؛ آغاز تخلیه فوری بخش‌هایی از شهر یک میلیون و نیمی اهواز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با ادامه روند بالا آمدن سیل در شهرهای مختلف و ورود سیلاب به بخش‌هایی از شهر اهواز که جمعیتی حدود یک میلیون و نیم دارد، «غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان» روز چهارشنبه 10 آوریل 2019 دستور تخلیه فوری بخش‌های غربی شهر اهواز را صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا غلامرضا شریعتی دستور تخلیه پنج منطقه که در منتهی الیه غربی شهر اهواز واقع شده‌اند را صادر کرد. بر این اساس ساکنان مناطق عین دو، گلدشت، سیاحی، سادات و سلیم‌آباد باید فورا اقدام به ترک منطقه کرده و از ساکنان کیان‌شهر نیز خواسته شد که در وضعیت آماده‌باش قرار گیرند.

پیش از اهواز، هشت شهر دیگر استان شامل سوسنگرد (خفاجیه)، بستان و حمیدیه، شعیبیه، رفیع، گوریه و فتح‌المبین ، شیبان و بخش‌هایی از شهرستان کارون تخلیه شده بودند.

صبح روز دوشنبه 8 آوریل 2010 فرید سجیرات، شهردار شهر شیبان در شمال اهواز با انتشار پیام ویدئویی از شکسته شدن سیل‌بندهای این شهر خبر داده و با تاکید بر «بحرانی بودن شرایط شهر شیبان» از مردم خواست شهر را تخلیه کنند.

اهرو، سازمان حقوق بشر اهواز سپاه پاسداران را به سوء استفاده از بحران سیل برای پیشبرد برنامه‌هایش برای تغییر ساختار دموگرافیک منطقه و مهاجرت دادن عرب از اهواز متهم کرد. در این بیانیه آمده «#سپاه_تروریست و حکومت مرکزی در ادامه تغییر سیستماتیک دمگرافیک علیه عرب‌های منطقه #سدها را باز كرده و از هدايت سيلاب‌ها به تالاب‌ها جلوگیری می‌كند تا تاسيسات #نفت و #نيشكر و سایت‌های نظامی وابسته به سپاه آسیب نبینند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید