رسانه‌هایی در ایران سربازان آمریکایی کشته شده توسط طالبان را تروریست نامیدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از قرار دادن سپاه پاسداران ایران در قرار گروه‌های «تروریستی» از سوی آمریکا، برخی خبرگزاری‌های ایرانی سربازان آمریکایی که از سوی طالبان در افغانستان کشته شدند را تروریست نامیدند.

در واکنش به اقدام آمریکا، شورای عالی امنیت ملی ایران شامگاه اعلام کرد که «فرماندهی مرکزی آمریکا» در غرب آسیا «موسوم به سنتکام» و تمامی نیروهای وابسته به آن را «گروه تروریستی» و دولت آمریکا را «دولت حامی تروریسم» می‌داند.

خبر کشته شدن سه سرباز آمریکایی توسط طالبان در افغانستان روز سه‌شنبه 9 آوریل، در برخی رسانه‌های ایرانی با تیترهایی همچون «سه تروریست آمریکایی در انفجار بمبی در بگرام افغانستان به هلاکت رسیدند» منتشر شد.

کاخ سفید آمریکا بعد از ظهر روز دوشنبه 8 آوریل 2019 در بیانیه‌‌ای اعلام کرد که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داده است.

در همین روز (دوشنبه 8 آوریل) ساعاتی پس از این اعلام آمریکا، کاروان نیروهای آمریکایی در ولسوالی (شهرک) بگرام ولایت (استان) پروان در شمال شهر کابل پایتخت افغانستان آماج یک حمله انتحاری قرار گرفت که در نتیجه آن، سه سرباز آمریکایی کشته و چهار تن آنان زخمی شدند.

پس از آن، رسانه‌هایی در ایران این سربازان کشته شده آمریکایی را «تروریست» نامیده و این خبر را با عنواینی چون «سه تروریست آمریکایی در انفجار بمبی در پروان افغانستان به هلاکت رسیدند» نشر کردند.

مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا حمله به سربازان از سوی طالبان را محکوم کرده و آن را «یک عمل زشت تروریستی» عنوان کرد.

عبدالشکور قدوسی استاندار پروان افغانستان در مورد این انفجار گفت: «این حمله زمانی رخ داد که کاروان نیروهای آمریکایی به طرف پایگاه‌‌شان در حرکت بودند».

گروه طالبان با نشر خبرنامه‌ای مسئولیت این حمله را به عهده گرفتند. این اولین حمله بر سربازان آمریکایی پس از جنجال میان واشنگتن و تهران بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید