خامنه‌ای: با وجود اقدامات آمریکا دست نظام ایران در منطقه باز شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران سه‌شنبه 9 آوریل در سخنانی گفت که امروز دست نظام ایران در منطقه و دنیا باز شده است.

این سخنان خامنه‌ای یک روز پس از آن مطرح می‌شود که ایالات متحده آمریکا، سپاه پاسداران ایران را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد.

به گزارش رسانه‌های ایران، خامنه‌ای در دیدار باجمعی از اعضای سپاه و خانواده‌هایشان، عمده سخنانش را به اقدام اخیر ایالات متحده اختصاص داد. او در بخشی از سخنان خود گفت: «آمریکا و دشمنان نادان چهل سال است که هر چه در توان داشتند علیه جمهوری اسلامی به کار بستند اما هیچ غلطی نتوانستند بکنند و امروز دست انقلاب و نظام اسلامی در منطقه و بلکه در دنیا باز شده است».

خامنه‌ای در این زمینه، به حضور سپاه در سوریه در جنگ علیه مخالفان نظام این کشور اشاره کرد و گفت که این حضور «کیلومترها دورتر در اطراف حرم حضرت زینب» هم رسیده است.

رهبر ایران گفت: «آمریکایی‌ها به خیال خود علیه سپاه و در واقع علیه انقلاب و ایران نقشه می‌کشند و گربه‌رقصانی می‌کنند، البته این خباثت‌ها به جایی نخواهد رسید».

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا دوشنبه «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» را در فهرست «سازمان‌های تروریستی خارجی» قرار داد.

سپاه پاسداران نخستین نیروی نظامی رسمی یک کشور است که در فهرست گروه‌های تروریستی قرار می‌گیرد. سپاه پاسداران علاوه بر فعالیت نظامی، فعالیت اقتصادی گسترده‌ای در ایران دارد.

در بیانیه‌ای که ترامپ در این باره منتشر کرد، آمده است: «امروز، من رسما برنامه دولتم برای معرفی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از جمله نیروی قدس را، ذیل بخش 219 قانون مهاجرت و امنیت، به عنوان سازمانی تروریستی اعلام می‌کنم».

پس از این اعلام ترامپ، مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا، ضمن هشدار به تمامی «شرکت‌ها و بانک‌های جهان» از آن‌ها خواست تا از هر گونه تعامل با سپاه پاسداران ایران، خودداری کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم