ویدیو؛ توهین استاندار به مرد اهوازی که میان کمک به عرب‌ها در ایران و سوریه مقایسه کرد

سلبریتی‌های ایران خواستار عذرخواهی استاندار شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

برخی از سلبریتی‌های ایران، ویدیویی را در صفحه اینستاگرام خود بازنشرکردند که «توهین استاندار خوزستان به یک شهروند عرب» را نشان می‌دهد.

آنها با انتقاد از برخورد استاندار، خواستار عذرخواهی و دلجویی وی از این شهروند شدند.

ویدیویی در فضای مجازی ایران، دوشنبه 19 فرودین 1398، به شکل گسترده منتشر شد که توهین غلامرضا شریعتی به یک شهروند عرب اهوازی را نشان می‌دهد. در این ویدیو، استاندار به مردی که وی را خطاب قرار می‌دهد و می‌گوید ما هم عرب هستیم از او می خواهد همان طور که به مردم سوریه توجه می‌شود، به وضعیت سیل زدگان عرب اهواز نیز رسیدگی شود، با لحنی تند می‌گوید: «حرف‌های بی‌ربط نزن. آدم مخالف نظام بی‌تربیت. برو بیرون. برو گفتم.»

استاندار ، به منظور بازدید از مناطق سیل زده، میان مردم آسیب دیده حاضر شده بود که این مرد، با معرفی خود به عنوان یک شهروند اهوازی، به وی نزدیک می‌شود و با او گفت‌وگو می‌کند. این مرد تاکید می‌کند که خانه و زندگیش از سیل آسیبی ندیده اما به دلیل دلسوزی در میان سیل‌زدگان سایر مناطق حاضر شده تا به آنها کمک کند.

انتشار این فیلم، در فضای مجازی، بازتاب‌های بسیاری داشته و هنرمندانی مانند پرویز پرستویی و مهدی یراحی آن را در صفحه اینستاگرام خود بازنشر کردند و خواهان عذرخواهی و دلجویی استاندار از این مرد شدند.

گفتنی است، در روزهای اخیر، مناطق جنوب غربی، دچار بحران سیل شده و تعدادی از شهرها و بیش از 100 روستا به دلیل پیشروی سیل تخلیه شدند. ویدیوهای منتشر شده در فضای مجازی، از اردوگاه‌های سیل‌زدگان استان، نشان از وجود بحران گسترده و کمبود شدید امکانات برای برآوردن نیازهای ابتدایی، دارویی و بهداشتی سیل‌زدگان است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم