تمدید تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ایران به دلیل ادامه نقض حقوق بشر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شورای وزیران اتحادیه اروپا، دوشنبه 8 آوریل اعلام کرد تحریم‌های اروپایی علیه ایران را به دلیل ادامه نقض حقوق بشر در این کشور تا ماه آوریل سال 2020 تمدید می‌کند.

به گزارش خبرگزاری‌ها تحریم‌های اروپایی که 82 تن از مسئولان، نهادها و موسسه‌های رژیم ایران را شامل می‌شود عبارت است از منع ورود به خاک کشورهای عضو اتحادیه اروپا و همچنین ممنوعیت ارسال مهمات و تکنولوژی‌هایی است که ممکن است مقامات ایرانی آنها را در سرکوب شهروندان این کشور به‌ کار ببرند.

این تحریم‌ها برای اولین بار در سال 2011 علیه ایران اعمال شد که شامل نظامیان بلندپایه ایرانی، قضات و دادستان‌ها و مسئولان دستگاه‌های انتظامی، امنیتی و اطلاعاتی وفرماندهان نیروهای مسلح و مدیران زندان‌ها است.

تصمیم به تمدید تحریم‌های اروپایی اعمال شده علیه ایران همزمان با برگزاری نشست روز دوشنبه وزرای خارجیه اتحادیه اروپا در لوگزامبورگ اعلام شد.

این تحریم‌های اروپایی در پی سرکوب شدید تظاهرکنندگان مخالف انتخاب مجدد محمد احمدی نژاد، رییس جمهوری پیشین ایران اعمال شد که در سال 2009 در انتخاباتی جدال برانگیز به قدرت رسید که موجب بروز و گسترش اعتراض‌ها و کشته شدن دهها تن و بازداشت شدن هزاران تن دیگر انجامیده است.

این تحریم‌های اروپایی جدای از تحریم‌های اقتصادی و فردی سخت‌گیرانه‌ای است که به دلیل فعالیت‌های هسته‌ای ایران اعمال شده و با امضای توافق هسته میان تهران و قدرت‌های بزرگ برای برچیدن برنامه هسته‌ای ایران، در سال 2016 به حالت تعلیق در آمده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size