متجاوز به نوجوان افغان در ایران پس از دستگیری به جرم خود اعتراف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

به گزارش خبرگزاری میزان فرد متجاوز به یک نوجوان افغان در ایران شناسایی و دستگیر شد، رئیس کل دادگستری استان اصفهان در این باره گفت که متهم این پرونده صبح روز جمعه 16 فروردین، بازداشت شده است.

احمد خسروی وفا امروز شنبه در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان خبر داد که فرد بازداشت‌شده به «آدم‌ربایی اعتراف کرده است.»

به گفته رئیس کل دادگستری استان اصفهان: «پس از بررسی شرایط و موضوع خودکشی نوجوان ۱۳ ساله، اقدامات اولیه در رابطه با جمع‌آوری دلایل توسط بازپرس ویژه صورت گرفته و دستور معاینه جسد به پزشکی قانونی صادر می‌شود.»

خسروی وفا اضافه کرد: «با توجه به تاکیدات ویژه از سوی بازپرس در زمینه توجیه اولیای دم مبنی بر جلوگیری از تضییع حقوق احتمالی آنان اقدامات لازم صورت گرفت و براین اساس دستور کالبد گشایی جهت تعیین دقیق علت تامه فوت صادر و کالبدگشایی صورت گرفت.»

وی با اعلام اینکه متهم پرونده مذکور صبح دیروز بازداشت و روانه زندان شده است، از اعتراف وی به آدم ربایی خبر داد.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان با اشاره به اینکه تکمیل تحقیقات منوط به ارسال نظر پزشکی قانونی است، تصریح کرد: «بررسی همه جانبه از سوی بازپرس ویژه برای صحت و سقم ادعا‌های مطرح شده در مورد این پرونده آغاز شده است.»

پیشتر یک کمپاین عدالت‌خواهی برای حامد رضایی پسر 13 ساله افغان روز سه‌شنبه 2 آوریل در فضای مجازی راه اندازی شده و از کاربران خواسته شده در این مورد همکاری کنند.

حامد رضایی پسر 13 ساله افغان یکماه پیش در شهر کاشان ایران توسط یک موتورسیکلت‌سوار ربوده شد و مورد تجاوز جنسی قرار گرفت، او بعد از این رویداد خودکشی کرد.

هدف این کمپاین عدالتخواهی، دستگیری عامل یا عاملان این رویداد اعلام شد.

پدر حامد در ویدیوی که کمپاین در این رابطه پخش کرده از دولت ایران شدیداً انتقاد کرده می‌گوید که یک ماه از این رویداد می‌گذرد، اما به شکایت‌اش هیچ رسیدگی نشده است.

قابل ذکر است، حامد رضایی اولین کودک افغان نیست که گفته شده در ایران مورد تجاوز جنسی قرار گرفته و بعداً خودکشی کرده است. پیش از این نیز گزارش‌هایی درباره کودکان افغان از جمله ستایش قریشی، بهاره ابراهیمی، ندا علی‌زاده منتشر شده مبنی بر اینکه مورد تجاوز جنسی قرار گرفته و بعداً به قتل رسیه یا خودکشی کردند.

در بخش نظرات در زیر ویدیوی کمپاین عدالت‌خواهی برای حامد رضایی، بسیاری از شهروندان ایرانی ضمن ابراز انزجار از این حادثه، ضمن اعلام همبستگی با خانواده حامد رضایی، خواهان دستگیری و محاکمه شخص متجاوز شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید