فروکش کردن سیل: امدادرسانی ضعیف در معمولان لرستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بخشدار شهر معمولان استان لرستان، با اشاره به وضعیت نامناسب امدادرسانی به این منطقه، از شرایط نامساعد غذایی، بهداشتی و درمانی این منطقه گلایه کرد.

بحران سیل که به شدت ایران را در این روزها گرفتار کرده ابتدا در استان های شمالی روی داد و سپس شهر شیراز را دچار خسارت های جانی و مالی کرد. پس از آن، سیلی که در استان لرستان به راه افتاد، شهر معمولان، واقع در 60 کیلومتری جنوب خرم‌آباد را به وضعیت بحرانی رساند. بر اساس گزارش ایسنا، حبیب الله موسوی، بخشدار این شهر، درباره آخرین وضعیت شهر معمولان گفت: «با وقوع سیل در این منطقه، بیش از 500 خانه مسکونی تخریب شده و 200 منزل روستایی به زیر آب رفته است.»

وی با بیان اینکه به دلیل قطع تلفن، ارتباط با این منطقه با مشکل رو به‌رو شده است، افزود: «این منطقه با استفاده از هشت پل به مناطق دیگر مرتبط می‌شد که به دنبال تخریب این هشت پل، در حال حاضر، ارتباط زمینی آن با خارج کاملاً قطع شده است و امدادرسانی تنها از طریق هوایی امکان پذیر است.»

بخشدار معمولان که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، با اشاره به قطع گاز و آب منطقه معمولان، بیان کرد: «وضعیت امدادرسانی به معمولان اصلاً مناسب نیست و مردم از وضعیت موجود ناراضی هستند. برخی از بیماران این منطقه تنها از طریق بالگرد به خرم آباد منتقل شدند.»

وی همچنین اظهار کرد: «وضعیت تأمین دارو برای مردم این منطقه نیز در شرایط نامطلوبی قرار دارد و تنها از طریق نیروهای مردمی در حال تأمین است. از لحاظ تأمین سبدهای ضروری غذایی، بهداشتی و درمانی نیز شرایط معمولان در وضعیت مناسبی نیست و مردم منطقه با مشکل رو به رو هستند، طوری که تنها یک نانوایی به طور 24 ساعته در حال پخت نان برای مردم است. همچنین آب شرب سالم نیز به اندازه کافی در اختیار مردم قرار ندارد.»

همچنین در ویدیویی که از محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران ایران هنگام حضور در مناطق سیل زده لرستان منتشر شده او را با لباس گلی نشان می‌دهد که از کمبود امکانات و قطعی آب و برق و سومدیریت‌ها صحبت می‌کند و تاکید می‌کند که مردم سیل زده از کمبود امکانات اولیه به شدت ناراحت و عصبانی هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید