سپاه پاسداران درگیری با سیل‌زدگان در سه روستاهای عرب‌نشین را تکذیب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سپاه پاسداران ایران چهارشنبه 3 آوریل، برخورد یگان‌های این نیرو با سیل‌زدگان در سه روستای عرب‌نشین در نزدیکی سوسنگرد (خفاجیه) را تکذیب کرد.

این در حالی است که برخی خبرهای ضد و نقیض از یک کشته و تعدادی زخمی در درگیری‌های شامگاه سه‌شنبه حکایت می‌کند که طی آن یک نفر کشته و تعدادی دیگر زخمی شدند.

خبرگزاری ایسنا از رمضان شریف سخنگوی سپاه پاسداران ایران نقل کرده که گفته است: «برخورد یگان‌های سپاه با مردم و فشار بر آنها برای تخلیه منازل مسکونی در مناطق سیل‌زده شایعه و فضاسازی است».

گزارش‌هایی در فضای مجازی و چند ویدیو در وب‌سایت یوتیوب مبنی بر برخورد یگان‌های سپاه با اهالی سه روستای الجلیزی، الصقور و الشاکریه به منظور فشار بر آنها برای تخلیه روستاها و منازل مسکونی در مناطق سیل‌زده منتشر شده است.

در ماجرای سیل اخیر در مناطق مختلف ایران، این نخستین بار نیست که حضور سپاه پاسداران در عملیات کمک‌رسانی به مردم سیل‌زده خبرساز می‌شود.

فعالان اهوازی شامگاه سه‌شنبه 2 آوریل 2019 گزارش کردند تعدادی از مردم سیل‌زده که قصد ممانعت از شکستن سیل‌بندها توسط نیروهای دولتی را داشتند، به ضرب گلوله کشته و زخمی‌ شده‌اند.

عکسی که به عنوان تصویر یکی از کشته شدگان درگیری‌های شامگاه سه شنبه منتشر شد
عکسی که به عنوان تصویر یکی از کشته شدگان درگیری‌های شامگاه سه شنبه منتشر شد

گفته می‌شود این درگیری‌ها در روستاى عرب‌نشین الجليزى در مسير الله‌اكبر «دشت آزادگان» در شمال غربی اهواز رخ داده و 5 جوان عرب زخمی‌شده‌اند.

اخباری درباره کشته شدن یک تن از این افراد نیز منتشر شده ولی العربیه هنوز نمی‌تواند صحت این مدعا را تایید کند.

حافظ فاضلی یکی از فعالان عرب درباره دلایل این درگیری در صفحه فیس‌بوک خود نوشت: «نیروهای سپاه پاسداران با هدف حمایت از تاسیسات نفتی موجود در منطقه دشت آزادگان، قصد داشتند سیل‌بندهایی که مردم ساخته بودند را شکسته و آب را به سمت منازل و مزارع مردم هدایت کنند. این موضوع باعث اعتراض مردم سیل‌زده شد ولی اعتراض آنها با گلوله مستقیم نیروهای دولتی مواجه شد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید