خامنه‌ای: دشمنی با نظام ایران همسان دشمنی با پیامبر اسلام است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

علی خامنه‌ای رهبر ایران چهارشنبه 3 آوریل در سخنانی، دشمنی با نظام ایران را همسان دشمنی با بعثت پیامبر اسلامی دانست.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، خامنه‌ای در سخنرانی خود به مناسبت بعثت پیامبر که در حضور مسئولان نظامی و سفرای برخی کشورهای اسلامی ایراد شد، گفت: «آن کسی که امروز با جمهوری اسلامی دشمن است، مثل همان کسی است که در صدر اسلام با بعثت پیامبر دشمن بود».
او با اشاره به سیاست‌های نظام ایران افزود: «بعضی می‌گویند دشمن‌تراشی نکنید؛ نه! ما دشمن‌تراشی نمی‌کنیم، حرف اسلام را می‌گوییم، به‌خاطر همین، دشمنی ایجاد می‌شود. آمریکا از شما می‌خواهد از اسلام دست بردارید».

مسئولان نظام ایران، سیاست‌های خود را در راستای روش پیامبر اسلام معرفی می‌کنند. این تعریف مخالفان زیادی در داخل و میان مسلمانان در خارج ایران دارد.

خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنان خود، به مساله «جنگ» پرداخت و گفت: «در اسلام، جنگ وجود دارد اما موضوع مهم، جهت گیری این جنگ است زیرا جریان طاغوت همواره برای اشاعه فساد و قدرت‌طلبی و مقاصد خبیث، جنگ به راه انداخته است که این جنگ مذموم است».

نظام ایران همواره خود را «حامی مستضعفان» توصیف می‌کند و خود به همراه متحدانش در منطقه را، «محور مقاومت» می‌نامد. این سیاست باعث شده بسیاری کشورهای منطقه، ایران را به دخالت در امور داخلی خود متهم کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید